YouTube czeka bardzo poważna zmiana wizualna dla wyświetlanych filmików

YouTube logo

Zmiany w warstwie wizualnej nie ingerują w funkcjonalność, ale w wielu przypadkach mogą skutecznie rozpraszać użytkowników. Czy tak będzie z nową zmianą na YouTube?

Pasek do wymiany

Jeśli korzystacie z aplikacji YouTube na telefonie z systemem Android, możecie spodziewać się pewnych drobnych, ale widocznych zmian w nadchodzącym czasie. Kolor czerwony jest przypisany do YouTube niemal na stałe i od samego początku. Sporo osób intuicyjnie klika w ikonę apki za sprawą jej charakterystycznej barwy i na szczęście na tym polu nic nie ulegnie zmianie. Co innego można powiedzieć na temat samych filmików, a konkretnie słynnego paska postępu ich odtwarzania. Do tej pory również w tym miejscu mieliśmy do czynienia ze słynnym czerwonym kolorem, ale wygląda na to, że YouTube ma ochotę na małą zmianę. Na szczęście nie będzie to zmiana wymuszona.

YouTube czeka bardzo poważna zmiana wizualna dla wyświetlanych filmików
Źródło: androidpolice.com

Czerwony, szary i biały

Użytkownik aplikacji YouTube na telefonie z Androidem niedługo zauważy, że do wyboru ma aż trzy schematy kolorów paska postępu: tradycyjnie czerwony, biały oraz szary. Co ciekawe, w momencie, w którym postanowimy przesunąć wideo do wybranego punktu, pasek i tak powróci do swojego oryginalnego czerwonego koloru. Jaki jest zatem sens wprowadzania zmian kolorystycznych? Zdecydowanie poprawi to komfort korzystania z aplikacji w trybie ciemnym, a także w warunkach, gdy nie ma wokół nas zbyt wiele światła. Zdecydowanie wpłynie to także na nasze oczy, które w bardziej monochromatycznym środowisku nie będą się tak szybko męczyć. YouTube na chwilę obecną udostępnił nowe zmiany wyłącznie dla użytkowników korzystających z wersji beta, co wskazuje, że prowadzi intensywne testy.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!