Zapiszcie sobie w kalendarzu! Wiemy kiedy pojawi się pierwszy smartfon z aparatem w ekranie

Zapiszcie sobie w kalendarzu! Wiemy kiedy pojawi się pierwszy smartfon z aparatem w ekranie

O smartfonach wykorzystujących aparat ukryty pod ekranem słyszeliśmy niejednokrotnie. Do tej pory mogliśmy jednak mówić jedynie o prototypach, a żadne z urządzeń nie trafiło do masowej produkcji. Teraz sytuacja ma się zmienić za sprawą firmy ZTE!

ZTE o krok przed konkurencją

Plotki dotyczące nowego urządzenia ZTE pojawiały się w sieci już od jakiegoś czasu. Niemniej jednak nie wszyscy wierzyli w to, że to właśnie nowość chińskiego producenta będzie pierwszym smartfonem z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. ZTE opublikowało plakat, który mówi jasno – to właśnie model oznaczony jako Axon 20 5G jako pierwszy będzie oferować użytkownikom oczko do zdjęć typu selfie ukryte pod taflą wyświetlacza. Co ciekawe aparat ten, w momencie, gdy nie będziemy chcieli skorzystać z przedniego obiektywu, nie będzie widoczny. Natomiast po uruchomieniu aplikacji aparatu część ekranu stanie się przeźroczysta.

Zapiszcie sobie w kalendarzu! Wiemy kiedy pojawi się pierwszy smartfon z aparatem w ekranie
Czy właśnie tak będzie wyglądać ZTE Axon 20 5G?

Brzmi niezwykle ciekawie, prawda? Według zapewnień ZTE rozwiązanie to nie ma mieć jakiekolwiek wpływu na jakość zdjęć. Możemy być wręcz pewni, że Axon 20 5G otrzyma ekran AMOLED lub OLED. Co ze specyfikacją? Tutaj możemy opierać się jedynie na plotkach a nie pewnych informacjach. Wprawdzie nowość chińskiego producenta pojawiła się już w TENAA, ale nie zawsze dane pochodzące z tego serwisu stają się rzeczywistością.

Zobacz także: Huawei patentuje smartfon z dodatkowym wyświetlaczem na pleckach

Bardzo możliwe, że Axon 20 5G będzie wyposażony w Qualcomm Snapdragona 765G. Oczywiście, na co wskazuje sama nazwa, nie zabraknie modemu nowej generacji pozwalającego na łączność z sieciami 5G. Smartfon ten ma otrzymać także nawet 12 GB RAM-u w najmocniejszej wersji, a na pliki użytkownika przeznaczone zostanie 256 GB pamięci wewnętrznej. Premiera ma odbyć się już 1 września tego roku. Nowość ZTE w pierwszej kolejności zadebiutuje w Chinach i tak naprawdę nie wiemy czy kiedykolwiek doczekamy się wprowadzenia tego sprzętu także na wybrane rynki Starego Kontynentu.

Co myślicie o ZTE Axon 20 5G? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!