Znamy daty konferencji Apple!

Apple

Jak to już Apple ma w zwyczaju, jesienią tego roku również odbędzie się konferencja, na której gigant z Coupertino zaprezentuje nowe urządzenia. Dzięki przeciekom poznaliśmy już daty tych wydarzeń i wiemy, kiedy możemy się czego spodziewać.

Nowe urządzenia Apple już tuż tuż

Dzięki przeciekom udostępnionym na Twitterze iHacktu, wiemy, kiedy odbędą się prezentacje nowych sprzętów od Apple. Już 8 września, na konferencji online, mają zostać nam przedstawione takie urządzenia jak:

  • smartfony z serii iPhone 12,
  • iPad,
  • Apple Watch,
  • ładowarka bezprzewodowa AirPower.

Oczywiście chyba największym zainteresowaniem będą się cieszyć ich nowe smartfony. Wiele wskazuje na to, że te urządzenia zostaną pozbawione ładowarki w zestawie, co jest dość kontrowersyjnym zabiegiem. Zaskoczyć nas mają jednak swoimi ekranami. Nie oznacza to jednak, że poza nimi, cała reszta urządzeń nie będzie ciekawa. Na pewno każdy z tych sprzętów czymś przyciągnie mniej lub bardziej wzrok potencjalnego nabywcy.

iphone 11 pro tył
iPhone 11 Pro

Zobacz także: Apple Pencil mogący odczytywać kolory otaczającego nas świata? Brzmi ciekawie!

Dla mnie jednak ciekawsze rzeczy zostaną pokazane 27 października. Tutaj nie wiadomo, czy będzie to klasyczna prezentacja, czy też będzie odbywać się przez internet. A jest to dość ważne, a dlaczego, to zaraz wyjaśnię. Otóż na tym wydarzeniu zobaczyć mamy:

  • iPad Pro,
  • MacBook i MacBook Pro 13 z autorskimi procesorami Apple.

Jest jeszcze jedna rzecz, która może wówczas zostać zaprezentowana, mianowicie Apple Glass, czyli inteligentne okulary wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Nieco więcej o nich przeczytacie w artykule Kamila. To jednak jest zależne od pewnego, ważnego czynnika, a więc tego o czym wspomniałem wcześniej – formie prezentacji. Jeśli będzie miało ono formę wirtualnego spotkania, to wówczas premiera ta zostanie przesunięta. Apple bardzo chce zaprezentować je na żywo. Dla mnie najważniejsze są jednak nowe MacBooki. Nie tyle jestem ich fanem, co niesamowicie ciekawi mnie wydajność tychże procesorów. Do tego dochodzi fakt, że jest cień szansy, że to już one będą obsługiwały Face ID, bo jak wiadomo, wzmianki o tej metodzie zabezpieczeń biometrycznych odnaleziono w kodzie nowego macOS. No cóż, muszę jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość…

Czekacie na prezentację nowych urządzeń Apple? Co ciekawi Was najbardziej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!