Zoom ustanawia rekord pobrań w App Store!

Zoom
(fot. Zoom)

Przez pandemię, a raczej dzięki pandemii, aplikacja Zoom zyskała ogromną popularność. To właśnie tam odbywały się e-lekcje, wideokonferencje i inne tego typu wirtualne spotkania. Najnowsze wyniki pokazują, że aplikacja ta ustanowiła rekord pobrań w drugim kwartale tego roku.

Zoom przegania TikToka!

W trakcie pandemii ludzie na różny sposób starali zająć sobie czas wolny, który spędzali na domowej kwarantannie. Między innymi pobierali popularną aplikację TikTok, na której można znaleźć różne ciekawe filmiki. Pobierali ją zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy smartfonów. Sam nawet dołączyłem do tego grona osób. Wtedy też jednocześnie pobierano masowo aplikację Zoom, program pozwalający przeprowadzać wygodnie wideorozmowy z nawet 100 użytkowników na raz. Jego popularność wciąż rośnie, co pokazują najnowsze statystyki.

zoom aplikacja konferencja

Zobacz także: Planowanie pobierania w Google Chrome na Androida? Amerykański producent testuje nowe rozwiązanie!

Okazuje się, że w drugim kwartale Zoom ustanowił rekord pobrań na App Store z wynikiem aż 94 milionów pobrań w samych Stanach! To zauważalnie większy wynik w porównaniu do pobrań TikToka z AppStore w pierwszym kwartale w tym samym rejonie – 67 milionów. Zastanawiacie się, ile razy łącznie na całym świecie został on pobrany zarówno na platformy z iOS, jak i te z Androidem? Otóż liczba pobrań ta wynosi 300 milionów! TikTok uzyskał podobny wynik, ale biorąc pod uwagę to, w jakim stopniu był popularny on przed pandemią, a w jakim Zoom, to uważam, że ta druga aplikacja osiągnęła ogromną popularność i nie ma co porównywać liczb jednej do drugiej. W trakcie pandemii tak naprawdę liczba pobrań różnych aplikacji znacznie wzrosła. W samym App Store liczba pobrań aplikacji wzrosła do 9.1 miliarda względem poprzedniego roku, co oznacza przyrost o 22.6%. Jeśli jesteście ciekawi tego, jak wygląda to w przypadku Androida, tutaj liczba pobrań wzrosła do 38.7 miliarda, czyli odnotowano wzrost o 34.9%. To pokazuje, czym ludzie starali zająć sobie nadmiar wolnego czasu, który został wymuszony przez pandemię koronawirusa.

A czy Wy korzystaliście z Zooma? Podzielcie się swoim zdaniem na temat tej aplikacji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!