Aż 9 mln Polaków używa aplikacji InPostu! Oszałamiający wynik

inpost paczkomaty

Zapewne firmę InPost oraz Paczkomaty każdy z Was zna. Aplikacja do obsługi tych automatów paczkowych pojawiła się dosyć niedawno, ale już teraz zdobyła ogromną bazę użytkowników!

Aplikację InPostu wykorzystuje aż 9 milionów Polaków

InPost Mobile to aplikacja, która pojawiła się stosunkowo niedawno. Na początku podchodziłem do niej niechętnie, bowiem nie widziałem sensu w dublowaniu funkcjonalności – wszak śledzenie paczki było możliwe w chociażby w AliPaczce, a kody do odbioru były wysyłane innymi drogami. Zmieniło się to jednak w momencie, kiedy to InPost zezwolił na zdalne otwieranie Paczkomatów, co nie wymusza na nas przepisywania kodu. Wtedy z InPost Mobile zacząłem korzystać i tak zostało do dzisiaj.

Jak się okazuje, z aplikacji InPostu korzysta już 9,3 mln użytkowników. Wynik podany przez Mediapanel Gemius jest oszałamiający, tym bardziej jak pomyślimy o tym, że mieszkańców w Polsce jest niecałe 40 mln. Jednocześnie jest to druga największa aplikacja e-commerce w Polsce.

Aż 9,3 mln naszych klientów jest najlepszym dowodem, jak nasza ciągła praca nad wprowadzaniem nowych usług i doskonaleniem korzystania z nich w aplikacji zostaje doceniona przez użytkowników. Mogę śmiało powiedzieć, że ani w Polsce, ani w Europie nikt w branży logistycznej nie dysponuje tak dopasowanym do potrzeb klientów i wygodnym narzędziem do zarządzania relacjami oraz komunikacją z klientem. Tworząc aplikację w centrum postawiliśmy potrzeby naszych klientów i właśnie pod te potrzeby zbudowaliśmy odpowiednią infrastrukturę technologiczną. Jestem dumny, że to zaowocowało tak wysoką pozycją na liście najchętniej używanych aplikacji w Polsce.

Rafał Brzoska, prezes InPost
inpost
(fot. InPost)

InPost Mobile to coraz więcej możliwości. Początkowo skusiło mnie zdalne otwieranie Paczkomatu. Później jednak pojawiła się opcja multiskrytki, a także możemy odbyć rozmowę w firmą. Program pozwala również nam nadać przesyłkę bądź ją zwrócić. Paczkomatów natomiast jest naprawdę sporo, tym bardziej, że ostatnie miesiące to spora ekspansja do mniejszych miast i wsi. Nic więc w tym dziwnego, że InPost Mobile stał się centrum zarządzania przesyłkami wielu Polaków.

Aplikację InPost pobierzemy na smartfony z takich sklepów jak Sklep Google Play, Apple AppStore oraz Huawei AppGallery.

Źródło: InPost

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!