Aktualizacja Android 10 dla Xiaomi Mi A2 Lite ucegla telefony

xiaomi mi a2 lite (5)

Xiaomi nie radzi sobie najlepiej z Androidem One na swoich telefonach z serii A. Z pozoru zapowiadały się one dobrze, ale niestety do tej pory wciąż są niewypałem przez opóźnienia w aktualizacjach czy spore problemy w update’ach. Niedawno wprowadzona aktualizacja dla Xiaomi Mi A3 podobno została wstrzymana, ale tym razem lepiej to Wy wstrzymajcie się z instalacją!

Uważajcie na aktualizację dla Xiaomi Mi A2 Lite!

Xiaomi wydało właśnie aktualizację do systemu Android 10 dla modelu Mi A2 Lite. Jest ona wprowadzana falowo, na razie informacja o updacie pojawiła się tylko u niektórych.

Jak podaje serwis AndroidPolice, część użytkowników po aktualizacji nie może uruchomić swoich telefonów, a urządzenia części osób utkwiły w pętli rozruchowej (tzw. bootloop). Ponadto istnieje grono posiadaczy Xiaomi Mi A2 Lite, u których aktualizacja przebiegła bezproblemowo. Nie mamy wystarczających informacji, aby wskazać przyczynę tego stanu rzecz, ale przewiduje się, że może być to związane z konfiguracjami pamięci.

Zobacz też: Smartfony Redmi już niedługo mogą otrzymać czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem LCD

Na forum xda-developers już można znaleźć pierwsze wątki dotyczące tego tematu (np. tutaj). Przedstawiono w nich metodę rozwiązania problemu, jednak jeśli jesteście mało doświadczonymi użytkownikami, to odradzam własnoręczne próby naprawy po omacku.

Komentarz Xiaomi w tej sprawie

Xiaomi zdaje sobie sprawę z problemów wywołanych aktualizacją Mi A2 Lite do systemu Android 10 i wstrzymało dalsze jej wdrażanie. Nasze zespoły pracują nad rozwiązaniem tego problemu i udostępnieniem aktualizacji OTA jeszcze w marcu. Użytkowników dotkniętych tą sytuacją prosimy o dostarczenie swoich urządzeń do autoryzowanych centrów serwisowych w celu uzyskania wsparcia posprzedażowego.

Jakie Wy macie doświadczenia z Androidem na modelach Xiaomi z serii A? Dajcie znać w komentarzach!

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się Xiaomi Mi A2 Lite, którego recenzję znajdziecie na naszym portalu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!