Nie wiecie co obejrzeć w serwisach streamingowych? Amazon i IMDB mają na to radę!

amazon prime video
Amazon Prime Video

Od czasu powstania pierwszych serwisów VOD świat zdążył zostać zalany przez filmy, seriale, dokumenty i kreskówki. W morzu produkcji trudno nawigować, a tym bardziej wybrać to, co nas rzeczywiście zainteresuje. Amazon wpadł na pomysł, jak temu zaradzić przy użyciu… gier ze strony IMDB!

Co za dużo to niezdrowo

Wśród użytkowników internetu zdecydowana większość korzysta z jakiegoś serwisu streamingowego. Wybór jest duży już na samym starcie, kiedy planujemy wykupienie subskrypcji, a co dopiero jeśli chodzi o oferowane programy i filmy. Sprawy nie ułatwia także fakt, że pojawia się coraz więcej VOD, przez co trudno być wiernym jedynie jednej stronie. W taki sposób spora część użytkowników kończy z subskrypcją na wielu streamingach, co oznacza, że potencjalnie w ich zasięgu znajdują się tysiące produkcji. Brzmi świetnie, prawda? Niestety efekt jest odwrotny od zamierzonego i finalnie użytkownik spędza sporo czasu na szukaniu tego, co naprawdę go zainteresuje.

Nie wiecie co obejrzeć w serwisach streamingowych? Amazon i IMDB mają na to radę!
Źródło: Amazon

Zgaduj-zgadula

Amazon i IMDB postanowili pomóc nam w tej trudnej sytuacji, tworząc trzy gry, których głównym zadaniem będzie dopasowanie odpowiednich tytułów do naszych preferencji. Brzmi to dosyć znajomo, nawet niebezpiecznie, do algorytmów już działających na streamingach, a które opierają rekomendacje na tym, co oglądamy. Istnieją również liczne strony, takie jak TV Calendar próbujące w jakiś sposób grupować wszystkie seriale i filmy, aby ułatwić użytkownikom odszukanie i śledzenie tych interesujących. Na samym początku będziemy mogli zaznaczyć, z których streamingów korzystamy, aby aplikacja nie podsuwała nam tytułów niedostępnych na tych stronach. Widz, a raczej gracz, będzie mógł wybrać odpowiednią kategorię, a następnie otrzyma kilka propozycji, spośród których może odrzucać te filmy i seriale, które już widział, co w końcu pozostawi przed nim mocno ograniczoną liczbę tytułów. W teorii przynajmniej któryś z nich będzie odpowiadał gustom gracza, jeśli jednak tak się nie stanie, z pomocą przyjdzie nam opcja ponownego „rozdania” tytułów.

Druga z gier polegać będzie na oglądaniu konkretnych filmów i seriali z wcześniej przygotowanych list IMDB, dając użytkownikowi możliwość zbierania specjalnych stempli. Wybór raczej dla osób lubiących kolekcjonowanie.

Trzecia z gier, nazwana „This or That” to nic innego jak wybór pomiędzy tym co bardziej nam się w danej chwili spodoba. Aplikacja będzie pytać nas, czy wolimy Sci-fi albo Westerny i tak w kółko, aż do momentu, w którym gra „zgadnie” co chcemy obejrzeć.

Aplikacja ze wspomnianymi grami, którą stworzył Amazon wraz z IMDB, nazywa się „IMDB What To Watch” i w przyszłości ma być rozbudowana o kolejne gry, o których wiemy nic poza tytułami „Time Machine” i „Build-a-Cast”. Na początek będą mogli z niej korzystać użytkownicy Fire TV.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!