VOD za darmo? Rusza Loomi od Opery!

opera loomi

Ostatnie dni obfitowały w informacje o startujących w Polsce kolejnych usługach streamingowych. I dzisiaj znowu dowiedzieliśmy o kolejnej, ale ta wyróżnia się pewną cechą – ma być darmowa. A przynajmniej tak wygląda Loomi od Opery.

Loomi rusza z finalną wersją w Polsce. Oferuje darmowe filmy

O Loomi dowiedzieliśmy już jakiś czas temu, bowiem pierwsze informacje pojawiły się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Do usługi mogliśmy “dostać się” jeszcze w grudniu 2021 i nawet za darmo obejrzeć Kevina Samego w Domu. Teraz jednak Opera (tak, bo to Opera stoi za tą usługą) poinformowała, że Loomi startuje w wersji finalnej.

Loomi startuje w Polsce z finalną wersją i oferuje kilka ciekawych elementów. Chociażby będziemy mogli zobaczyć reakcje innych użytkowników na wydarzenia, które mają miejsce na ekranie – podobnie jak jest to na Soundcloud. Mają też pojawić się komentarze znanych osób i influencerów, chociażby Naruciaka czy Weroniki Truszczyńskiej.

Znajdziemy też funkcję Dylematy, która – na drodze quizu – kieruje tym, co dzieje się na ekranie i co robią bohaterzy. Wyniki publikowane są w formie podsumowania i tę możliwość zobaczymy w takich produkcjach jak: Tożsamość, Dziewczyna z tatuażem, Bad Boys for Life czy Manchester by the Sea.

Loomi
Loomi

Loomi udostępnia produkcje za darmo. Nie musimy płacić ani za abonament, ani za wypożyczenie. Wybór filmów dostępnych za darmo należy do społeczności, która wybiera 5 najlepszych produkcji. Te będą dostępne przez cały sezon i cyklicznie mają się zmieniać. Do pozostałych, ponad dwóch tysięcy produkcji, będzie można otrzymać dostęp od 6,99 do 14,99 złotych za film.

Aktualnie za darmo obejrzycie:

  • Final Fantasy VII: Advent Children
  • Martwe zło
  • Tożsamość
  • Steamboy
  • Atak na dzielnicę

Loomi nie wygląda na konkurencję dla Netflixa, bowiem kompletnie różni się w swoich założeniach. Nie płacimy abonamentu, a filmy możemy wypożyczać lub oglądać za darmo. Jest to nieco inna forma niż comiesięczny abonament. Mało tego, serwis ma podawać wiele informacji na temat samych filmów, co dotychczas (to znaczy: w przypadku innych platform VOD) musieliśmy googlować lub kaczkować.

W usłudze można już się rejestrować >>pod tym adresem<<.

Źródło: Loomi, Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!