Android 14 pozwoli na wykorzystanie kontrolerów PS 5 DualSense Edge do telefonu

Dualsense
Kontroler Sony DualSense

Pady DualSense Edge, przeznaczone dla konsoli PlayStation 5 należą do najlepszych na rynku, ale do tej pory nie można było z nich korzystać w połączeniu z telefonem. Android 14 to zmieni.

Prawie gotowe

Android ma długą historię wspierania naprawdę przeróżnych padów, w tym tych dedykowanych do najpopularniejszych konsol gamingowych, jak PlayStation. W poprzedniej generacji, czyli PS 4 szybko dodano możliwość używania padów DualShock, a nawet wersji podstawowej DualSense. Według wstępnych informacji wersja Android 14 jest już praktycznie gotowa do wspierania padów DualSense w wersji Edge. Nie będzie to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać i będzie wymagać od użytkowników trochę ekwilibrystyki.

Patch

W celu skorzystania z DualSense Edge na telefonie z systemem Android niezbędne będzie zainstalowanie wcześniej przygotowanej aktualizacji dla samych padów. Wynika to z prostego faktu występowania identyfikatorów, które różnią się od tych w poprzednich padach i modelach. Sony musi zatem na własną rękę zająć się stworzeniem, udostępnieniem i wprowadzeniem odpowiednich patchów, po to, aby pady działały w sposób założony dla Androida 14. Współpraca Google i Sony nie jest nowością, wcześniej mogliśmy to oglądać podczas dodawania kompatybilności dla podstawowej wersji padów DualSense w Androidzie 12.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!