To nie Tidal, a Apple Music jest takim drugim Spotify!

apple music

Spotify to niezaprzeczalnie najpopularniejszy serwis streamingowy, który wykorzystywany jest do słuchania muzyki i podcastów. Ale kto jest na drugim miejscu? Wynik jest zaskakujący.

Apple Music drugim najpopularniejszym serwisem streamingowym muzyki

Spotify to niezaprzeczalnie król serwisów do strumieniowania muzyki i ten trend utrzymuje się od kilku ładnych lat. No ale kto jest na drugim miejscu? Jak się okazuje, wcale nie jest to Tidal, który również oferuje bogatą ofertę muzyczną.

Jak wynika z raportu Midia Research, w drugim kwartale 2021 roku to Apple Music zdobyło zasłużone drugie miejsce zdobywając 15% rynku. Nadal jednak to jest to 2 razy mniej niż ma Spotify (31%). Na trzecim miejscu mamy ex aequo Amazon Music oraz Tencent Music. YouTube Music zdobyło 8% rynku.

Nie ma w tym nic aż tak dziwnego. Apple Music naprawdę dynamicznie się rozwija i oferuje obsługę dźwięku przestrzennego oraz kompresję bezstratną. Do tego aplikacja jest dostępna poza ekosystemem Apple, co daje dostęp do większej liczby potencjalnych klientów. Cena również nie odstrasza bowiem jest to typowe 19,99 złotych, jednak z dostępem do wszystkich funkcji, w tym do bezstratnej jakości. A do tego Tidal wymaga dopłaty.

apple music

Warto też pamiętać, że w Polsce mamy lokalną alternatywę o nazwie Empik Music, za którą stoi – no nie zgadniecie – Empik. Tutaj również mamy dostęp do ogromnego katalogu muzyki, jednak chociażby Spotify oferuje znacznie więcej utworów.

Źródło: Appleworld

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!