Apple naprawdę myśli o składanych telefonach. Przy projektowaniu podobno pomaga LG!

Apple naprawdę myśli o składanych telefonach. Przy projektowaniu podobno pomaga LG!

Apple nauczyło nas już, że od pewnego czasu preferują rozwój stabilnych rozwiązań, które sprawdziły się u konkurencji, a które potem w znacznie bardziej dopracowanej wersji można wdrożyć u siebie. Wygląda na to, że ze składanymi smartfonami będzie tak samo.

Apple pracuje nad składanym smartfonem z LG

Choć nie spodziewam się, żeby amerykański gigant pokazał składaka w tym roku, to nie mam najmniejszych wątpliwości, że prace nad takim telefonem trwają w najlepsze. W końcu producenci urządzeń z Androidem mają za sobą już premiery pierwszych kilku modeli, które z kolejnymi wersjami są coraz lepsze. Apple zapewne nie chce tak ryzykować i planuje dopracować swoje urządzenie do ostatniego elementu, zanim zostanie ono pokazane światu.

Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że przy tworzeniu składanego iPhone swój udział będzie miało także LG. Zgodnie z raportem DigiTimes, koreańskie przedsiębiorstwo ma przygotowywać dla Apple składane ekrany. Jest to o tyle interesujące, że do tej pory wszystko wskazywało na to, że Amerykanie wolą pracować z konkurencją LG – Samsungiem. Oczywiście niewykluczone jest, że obie firmy obecnie przygotowują swoje rozwiązania dla Apple, jednak to LG podobno ma ściśle współpracować z inżynierami Giganta z Cupertino.

Niestety raport nie wspomina nic więcej na temat powstających rozwiązań. Nie wiemy, czy składany iPhone będzie w stylu Galaxy Folda, czy Galaxy Z Flipa. W tekście wspomina się natomiast o tym, że premiera zaplanowana jest na okolicę roku 2023, więc mamy jeszcze trochę czasu, a konkurencja może znacznie dopracować swoje urządzenia przed pojawieniem się odpowiedzi Apple.

Jeśli jednak bardzo chcecie wiedzieć jakiego składaka wypuści Apple, to inny raport sugeruje, że obecnie trwają prace nad dwoma wariantami, z czego pierwsza premiera ma dotyczyć właśnie urządzenia w stylu Galaxy Z Flipa. Dlaczego? Wszystko przez to, że Apple ciągle patrzy na ręce konkurencji i chce uniknąć niepowodzeń, które miały miejsce w przypadku innego typu składanych telefonów. Oczywiście – to wciąż tylko plotki, a Amerykanie ostatecznie mogą zaskoczyć nas czymś całkowicie innym.

Czekacie na składaka od Apple? Co powiecie na iPhone Fold?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!