Strona główna Aktualności Ark OS coraz bliżej, system ten jest testowany na ich nadchodzącym smartfonie!

Ark OS coraz bliżej, system ten jest testowany na ich nadchodzącym smartfonie!

-

Dobrze wiecie o tym, iż Huawei przyspieszył prace nad swoim autorskim systemem operacyjnym na urządzenia mobilne. Mimo tego, iż USA wycofało sankcje wobec chińskiego giganta, ten nadal nad nim pracuje i testuje go na smartfonie, który już niedługo ujrzymy!

Już za ciut ponad miesiąc konferencja HDC!

Huawei szykuje konferencję HDC (Huawei Developer Conference), która zacznie się się już 9 sierpnia tego roku. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Songshan Lake, w Chinach. Prawdopodobnie na nim chiński gigant pokaże nam coś więcej na temat ich systemu operacyjnego, Ark OS. Oprócz tego, na pewno producent skupi się na IoT, sprzętach do inteligentnego domu oraz na sieci 5G. Myślę, że nawet to ostatnie będzie głównym tematem tej konferencji, Huawei jest liderem w tej kwestii. Inwestują w to niemałe pieniądze, ciągle prowadzą różne badania, tworzą odpowiedni sprzęt. Naprawdę wiele zależy od nich w tym temacie.

huawei 5g 2

Warto przeczytać: Bezpłatna ochrona ekranu przez rok dla serii Huawei P30

Już teraz wiemy, iż Huawei testuje swój autorski system na smartfonie Mate 30. Premiera tego smartfonu, wraz z pozostałymi przedstawicielami tej serii, odbędzie się zapewne późną jesienią. Wątpię jednak w to, aby wtedy zaprezentowano jakąś publiczną wersję beta Ark OS, a co dopiero taką w pełni działającą. Myślę, że to będzie najwcześniej w 2020 roku, ponieważ już nie ma na to takiego parcia, jakie było jeszcze jakiś czas temu. Cała ta seria zapewne będzie pracować normalnie na Androidzie, pewnie na jego najnowszej wersji – Q.

Zobacz także: Harmonogram bety Androida Q dla Xiaomi

No, chyba że do tego momentu Ark OS będzie gotowy do używania, ale to i tak wtedy na pewno będzie tylko i wyłącznie na chińskim rynku. Naprawdę nie wiem, co by musiało się stać, żeby Huawei wydał go z własnym systemem na cały świat podczas premiery.

A Wy, jak myślicie? Huawei Mate 30 zadebiutuje z Androidem jakiego znamy, czy raczej z systemem Ark OS?

Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 20 Pro

ŹródłoGizchina

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej