Android Auto for Screens dostępny, niestety tylko dla wybranych…

android auto nowe

Android Auto to wygodny system infotainment dostępny w niektórych samochodach. Niedawno pisałem o jego nowej wersji, wpis na ten temat możecie przeczytać tutaj. Tymczasem wyszła jego nowa wersja dla telefonów, dzięki której możemy korzystać z dobroci, jakie oferuje, nawet w starszych autach. Niestety, nie może być zbyt kolorowo. Nie będzie ona dostępna dla wszystkich…

Android Auto for Screens tylko dla telefonów z systemem Android 10

Dawniej z Android Auto na telefonie mógł korzystać każdy, kto pobrał stosowną aplikację. Później, z niewiadomych przyczyn, Google usunął tą apkę, by wbudować jej funkcjonalności do systemu w Pixelach. A dla pozostałych miał powstać tryb samochodowy w Asystencie Google, który byłby nieco okrojony. Teraz Android Auto for Screens, czyli ten dostępny początkowo na Pixelach, został wypuszczony do Sklepu Play jako apka, jednak tylko dla osób z Androidem 10.

Android Auto for Screens

Pomijając fakt, że Android Auto nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, dziwi mnie postępowanie Google. Zamiast udostępnić swoją usługę dla szerszego grona, blokuje ją do tego stopnia, że nawet nie każdy smartfon z najnowszym systemem, może ją pobrać z oficjalnego źródła. Z pomocą przychodzi jednak strona APK Mirror, więc jeśli chcecie przetestować Android Auto for Screen, to odsyłam tutaj. Stamtąd możecie pobrać APK i zainstalować na swoim smartfonie.

Zobacz też: Samsung dodaje obsługę bezprzewodowego Android Auto. Które modele są kompatybilne?

Mimo powstania nowej wersji samochodowej, której możliwości możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube, wersja na telefony wygląda inaczej. Jest to wygląd poprzedniej wersji Android Auto, co jest kolejnym absurdem związanym z tym systemem informacyjno-rozrywkowym. Sam bym chętnie korzystał z tego rozwiązania, bo jeżdżę nieco starszym autem, niestety mój smartfon nie ma jeszcze Androida 10 na globalnej wersji oprogramowania. Jeśli będę miał możliwość zainstalowania go, to raczej na pewno przedstawię wam możliwości tej apki na łamach ROOTBLOG.

Jeśli wy już korzystacie z Android Auto for Screens, to podzielcie się z nami w komentarzach swoją opinią!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!