Budżetowy smartfon Huawei w TENAA. Nadchodzi odpowiedź na Redmi 8?

Budżetowy smartfon Huawei w TENAA. Nadchodzi odpowiedź na Redmi 8?

Zaledwie wczoraj w TENAA pojawił się budżetowiec Xiaomi, który najprawdopodobniej trafi na rynek jako Redmi 8. Firma Huawei nie zamierza oddać swojemu konkurentowi tego segmentu rynku. Dziś w TENAA został odnaleziony nowy smartfon chińskiego giganta. Czym będzie się wyróżniać?

Tajemniczy budżetowiec Huawei

Budżetowce i średniaki są urządzeniami, które cieszą się największą popularnością. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że to właśnie te smartfony pojawiają się najczęściej na rynku. Teraz w chińskim serwisie TENAA został odnaleziony nowy smartfon Huawei o nazwie kodowej AMN-AL10. Na tę chwilę niestety nie wiemy pod jaką nazwą model ten trafi na rynek. TENAA przyniosła nam jednak sporo informacji na temat specyfikacji tego urządzenia.

Na froncie znajdziemy ekran IPS o przekątnej 5,71 cala i rozdzielczości 1520 x 720 pikseli. Za wydajność odpowiedzialny będzie ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu do 2.0 GHz na rdzeniu. Najprawdopodobniej będzie to jeden z Kirinów, które w budżetowcach firmy Huawei są wyjątkowo popularne. Procesor powinien być wspierany przez 2 GB lub 3 GB RAM-u w zależności od wersji. Na pliki użytkownika przeznaczone będzie 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście, jak to przystało na budżetowca, nie zabraknie także możliwości rozbudowy pamięci przy pomocy kart microSD o pojemności do 512 GB. Co ciekawe na pleckach zostanie umiejscowiony tylko jeden 13 Mpix aparat. Zdjęcia typu selfie będą wykonywane przy pomocy 5-megapikselowego oczka umiejscowionego we wcięciu w górnej części ekranu.

Zobacz także: Huawei może pokazać własne gogle VR/AR już na targach IFA w Berlinie

Nadchodzący budżetowiec firmy Huawei nie będzie mieć czytnika linii papilarnych. Najprawdopodobniej nie zabraknie możliwości odblokowania telefonu przy pomocy skanu twarzy, ale zapewne nie będzie to zbyt dokładne i szybkie. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności zaledwie 2920 mAh. Patrząc na specyfikację Redmi 8 zapowiada się zdecydowanie ciekawiej. Pytanie jak będą wyglądać ceny obu urządzeń. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o takiej specyfikacji budżetowca Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!