Chińczycy podsumowali sprzedaż smartfonów w 2018 roku. Ranking prezentuje się ciekawie

flaga chin

Rok 2019 rozpoczął się na dobre, a co za tym idzie w sieci pojawiają się kolejne podsumowania ostatnich 12 miesięcy. Tym razem opublikowany został ranking sprzedaży smartfonów na chińskim rynku!

OPPO numerem jeden

Tegoroczne zestawienie jest wyjątkowo ciekawe. Królem sprzedaży na rynku mobilny Chin zostało OPPO. Producent ten sprzedał łączenie 76,37 miliona sztuk smartfonów. I trzeba przyznać, że liczba ta robi wrażenie pomimo tego, że jest to o 6% gorszy wynik niż w 2017 roku. Na podium znalazło się także Vivo (74,64 miliona) oraz Huawei (64,90 miliona). I to właśnie Huawei odnotował największy wzrost wynoszący aż 29%. To pokazuje siłę chińskiego giganta i jednocześnie plany producenta z Państwa Środka o zostanie numerem jeden w tym roku wydają się wyjątkowo prawdopodobne.

chiny ranking sprzedaży smartfonów 1

Tuż za podium znalazł się Honor z wynikiem 54,27 miliona sprzedanych smartfonów i wzrostem o 13%. Kolejne miejsca kolejno zajęły: Apple (52,70 miliona sztuk i spadek o 5%), Xiaomi (47,96 miliona i wzrost o 7%), Meizu (9,48 miliona i spadek o aż 46%), Samsung (5,95 miliona i spadek o 32%) oraz Gionee (4,78 miliona i spadek aż o 67%), które ogłosiło w ubiegłym roku upadłość.

Zobacz też: 10 rocznica OPPO – poznajcie najważniejsze telefony tej marki

Co ze sprzedaż stacjonarną i w sklepach internetowych?

Co ciekawe ranking sumarycznej sprzedaży smartfonów w Chinach nie jest jedynym opublikowanym zestawieniem. Jeśli chodzi o sprzedaż stacjonarną to ranking nie uległ dużej zmianie. Na pierwszym miejscu nadal króluje OPPO, tuż za nim uplasowało się Vivo, a trzecie miejsce zdobył Huawei. Na czwartym miejscu uplasowało się tym razem Apple spychając Honora na miejsce piąte. Reszta zestawienia pozostaje bez zmian.

chiny ranking sprzedaży smartfonów 2

Jeszcze ciekawie wygląda sprzedaż internetowa na chińskim rynku mobilnym. Tutaj pierwsze miejsce zdobył Honor i tak naprawdę wynik ten pokrywa się z wizją firmy. Drugie miejsce zajęło Xiaomi, a najciekawszą kwestią jest trzecie miejsce zdobyte przez Apple. Tuż za podium uplasował się Huawei, a pozostali producenci mogą pochwalić się zdecydowanie gorszą sprzedażą internetową. Co przyniesie rok 2019? Czas pokaże!

Warto przeczytać: Huawei celuje w pierwsze miejsce wśród producentów smartfonów na ten rok

chiny ranking sprzedaży smartfonów 3

Nabyliście w zeszłym roku któryś z smartfonów producentów cieszących się największą popularnością w Chinach? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!