Co łączy Marvela i League of Legends? Do tej pory nic…

marvel league of legends (2)

Jesteście fanami Marvela? Lubie grać w League of Legends? A może odpowiedź na oba pytania brzmi twierdząco? Jeśli tak to mamy dla was coś co powinno wywołać uśmiech na waszych twarzach!

Komiksy Marvela w świecie League of Legends

Riot Games stworzyła coś czego może pozazdrościć niejedna firma. League of Legends to nie tylko gra, ale tak naprawdę nowe uniwersum z ogromem postaci, które można wykorzystać nie tylko w samej grze. I tutaj pojawia się Marvel, który stworzy całkowicie nowe komiksy. Ich akcja będzie dotyczyć właśnie bohaterów popularnego LoLa. Pierwszy zeszyt ukaże się w sieci już 19 grudnia i będzie zatytułowany “Ashe: Warmother”. Fani papierowych wydań będą musieli niestety uzbroić się w cierpliwość. Fizyczna wersja komiksu ma pojawić się dopiero w maju 2019 roku.

Scenariusz przygotowuje Odin Shafer czyli osoba zajmująca się historiami poszczególnych postaci w Riot Games. Nina Vakueva, znana między innymi z serii “Heavy Vinyl” zajmie się przygotowaniem rysunków. Jak Ashe będzie wyglądać w Marvelowym komiksie? Plakat promujący nowe dzieło możecie zobaczyć poniżej.

marvel league of legends (1)

Zarówno Riot Games jak i Marvel nie kryją entuzjazmu wynikającego z tej współpracy. League of Legens jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier, a ilość bohaterów i możliwości stworzenia ich historii sprawiają, że komiksy te mogą być czymś co ucieszy fanów na całym świecie. Oczywiście ten o Ashe to nie jedyny zeszyt, który zobaczymy. W niedalekiej przyszłości powinniśmy poznać kolejne postacie będące motywem przewodnim następnych komiksów. I chociaż sam nie jestem ogromnym fanem League of Legends to z niecierpliwością czekam na grudzień!

League of Legends to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej branży, a jej unikatowy świat i długa lista wyraźnie nakreślonych bohaterów to idealny materiał na komiksy. Bardzo się cieszymy, że wspólnie z Riot Games będziemy tworzyć uniwersum LoL-a dla fanów na całym świecie.

– mówi C. B. Cebulski, redaktor naczelny Marvela.

Co myślicie o pomyśle Riot Games i Marvela? Jakich bohaterów z gry League of Legends widzielibyście w komiksie? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!