Strona główna Producenci Google Czarny motyw w Sklepie Play w końcu w Androidzie 10

Czarny motyw w Sklepie Play w końcu w Androidzie 10

-

Ciemny motyw w smartfonach z Androidem czy w wielu aplikacjach jest coraz to popularniejszym tematem. Wszystko za sprawą ekranów typu OLED lub AMOLED, które wykorzystywane są już nie tylko we flagowcach, ale także średniakach. Teraz ciemnego motywu doczekał się Sklep Play!

Ciemny motyw w Sklepie Play

Zrzuty ekranu przedstawiające nam wygląd ciemnego motywu w sklepie z aplikacjami amerykańskiego giganta zostały opublikowane na forum XDA. Oczywiście jest to bardzo wczesna wersja i warto zaznaczyć, że nie wszyscy posiadacze Androida 10 mają już dostęp do tej funkcji. W przypadku Pixela 2 XL z najnowszą wersją sytemu z zielonym robocikiem ciemny motyw działa jedynie w wersji 16.6.25 w Sklepie Play. Co więcej nie wszyscy użytkownicy posiadający tę wersję aplikacji otrzymali nową funkcję, a co za tym idzie najprawdopodobniej Google wybrało pewną grupę osób, którym pozwoliło testować ciemny motyw w Sklepie Play.

Tym samym jeśli już otrzymaliście aktualizację do Androida 10, a nadal w ustawieniach nie widzicie ciemnego motywu to radzę uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Aktualizacje często rozsyłane są falami i nie wszyscy użytkownicy otrzymują daną funkcję w tym samym czasie. Niemniej jednak trzeba przyznać, że ciemny motyw w Sklepie Play wygląda naprawdę dobrze i bez wątpienia pokocha go sporo użytkowników. Sam nie jestem fanem ciemnego tła w aplikacjach czy w systemie, ale w przypadku wielu urządzeń z ekranami OLED czy AMOLED może to znacząco wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Huawei ujawnia kalendarz aktualizacji swoich smartfonów do EMUI 10

Bez wątpienia ciemne motywy będą pojawiać się w aplikacjach różnych firm coraz to częściej, bo właśnie tego oczekują użytkownicy smartfonów z Androidem. Nowa wersja systemu z zielonym robocikiem powinna w najbliższych tygodniach czy miesiącach trafić na coraz to większą ilość urządzeń. Część firm już teraz opublikowała kalendarz aktualizacji, ale na większość tak naprawdę musimy jeszcze poczekać.

Co myślicie o tak wyglądającym ciemnym motywie w Sklepie Play? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
ŹródłoXDA

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej