Strona główna Aktualności Huawei ujawnia kalendarz aktualizacji swoich smartfonów do EMUI 10

Huawei ujawnia kalendarz aktualizacji swoich smartfonów do EMUI 10

-

To, że Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro zadebiutują bez usług Google wydaje się wręcz pewne. Niemniej jednak producent z Państwa Środka nadal zapowiada premierę tych urządzeń, która ma odbyć się już 19 września tego roku. Teraz chiński gigant opublikował kalendarz aktualizacji swoich smartfonów do EMUI 10!

Aktualizacje rozpoczną się już w listopadzie

Premiera EMUI 10 będzie mieć miejsce razem z prezentacją smartfonów z serii Mate 30, a co za tym idzie odbędzie się już 19 września tego roku. Pierwszymi urządzeniami (znajdującymi się już na rynku), które otrzymają nową wersję nakładki producenta z Państwa Środka będzie Huawei P30 oraz P30 Pro. Posiadacze tych smartfonów aktualizacje przez OTA otrzymają już w listopadzie tego roku. Druga fala aktualizacji będzie mieć miejsce w grudniu. W tym miesiącu EMUI 10 otrzymają następujące modele:

Posiadacze innych smartfonów będą musieli uzbroić się w więcej cierpliwości. Modele P30 Lite, cała seria P20 oraz Mate 10 otrzymają EMUI 10 dopiero w marcu 2020 roku. Co ciekawe Huawei zapowiedział także, że nowa wersja nakładki pojawi się na innych urządzeniach w drugim kwartale 2020 roku, ale jednocześnie nie zdradził o jakie konkretnie smartfony chodzi. Tym samym możemy spodziewać się tego, że chiński producent będzie chciał zaktualizować maksymalnie dużą część swoich telefonów, aby utrzymać jak najdłużej przy sobie klientów.

emui 10

Aktualizacja oczywiście będzie rozsyłana falami, a to oznacza, że nie wszyscy posiadacze danego urządzenia otrzymają ją w tym samym czasie. Jednocześnie warto także pamiętać, że tego typu kalendarze aktualizacji nie zawsze są w stu procentach pewne i często zdarzają się liczne opóźnienia. Niemniej jednak pozostaje nam czekać na 19 września, a wtedy poznamy wszystkie szczegóły dotyczące EMUI 10.

Czekacie na premierę EMUI 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej