Debiutuje Xiaomi Watch Color 2. 12 dni na baterii i brak Wear OS

Xiaomi Watch Color 2

Wraz z nowym smartfonem Xiaomi Civi, chiński gigant pokazał także nowy inteligentny zegarek. Czym charakteryzuje się Xiaomi Watch Color 2?

Xiaomi Watch Color 2

Podobnie jak smartfon Xiaomi Civi, Watch Color 2 również ma być wyznacznikiem stylu i estetyki. Ale co oferuje ten zegarek? Przede wszystkim sporą baterię 470 mAh, która ma zapewnić nawet 12 dni pracy na jednym naładowaniu. Po części jest to zasługa własnego systemu operacyjnego, a nie Wear OS, który ostatnio powrócił do łask, głównie za sprawą Samsunga.

Xiaomi Watch Color 2

To jest jednak tylko jedna zaleta braku Wear OS, bowiem bez niego nie dostaniemy płatności Google Pay, aplikacji Spotify i innych dodatków. Co jeszcze ma ten smartwatch? Spory, okrągły wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43″ oraz dostępność w naprawdę wielu wersjach kolorystycznych, w tym w białym, czarnym czy niebieskim.

Oczywiście nie zabrakło kilku ważnych czujników, w tym mierzenia SpO2 czy pulsometru. Zegarek, podobnie jak Mi Watch, ma wbudowany GPS, a także zaoferuje 117 trybów sportowych. No i oczywiście mamy wodoodporność 5 ATM.

Póki co, zegarek będzie dostępny jedynie w Chinach w cenie 999 juanów, co daje około 610 złotych. Nie wiemy czy trafi on poza granice tego kraju, a jeśli się tak stanie, to całkiem możliwe, że pod inną nazwą.

Źródło: Android Authority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!