Deepin Linux dostanie asystenta głosowego

Deepin Linux dostanie asystenta głosowego

Deepin Linux to jedna z najciekawszych dystrybucji Linuxa. Cechuje się ona przede wszystkim oryginalnym środowiskiem graficznym nazwanym Deepin. System ten zdobył jeszcze większą popularność kiedy to Huawei wypuścił laptopy z preinstalowanym właśnie tym OS-em. Teraz twórcy zamierzają dodać do swojego produktu asystenta głosowego.

Deepin OS to jeden z najbardziej unikatowych systemów operacyjnych – głównie ze względu na wykorzystanie autorskiego środowiska graficznego Deepin DE. Korzystając z tego systemu można odnieść wrażenie, że każdy jego element został zaprojektowany tak, aby umilić życie użytkownikowi. Warto również wspomnieć o pochodzeniu tego systemu – Deepin Linux został stworzony i rozwijany jest przez Chińczyków.

Warto sprawdzić: Huawei zaczął sprzedawać laptopy MateBook z Linuxem. Póki co tylko w Chinach

Deepin Linux V20

Twórcy Deepina ciężko pracują nad przyszłym wydaniem swojego produktu, które oznaczone ma zostać jako V20 i zostanie opublikowane prawdopodobnie w styczniu 2020 roku. Deweloperzy przygotowali kilka ciekawych nowości, o których warto sobie wspomnieć.

Pierwsza z nowości to asystent głosowy. Co prawda, ma być to całkiem prosty program, jednak ma on znacznie ułatwić korzystanie z komputera. Asystent będzie mógł powiedzieć jaka jest pogoda, przeczytać treść danej definicji z encyklopedii internetowej czy odpowiadać na proste pytania. Ciekawszym elementem jest to, że asystent będzie mógł zmieniać ustawienia systemowe, na przykład użytkownik może poprosić o zmianę tapety czy zwiększenie jasności ekranu. Co ważne, ma on potrafić zrozumieć zdania nawiązujące do poprzednich poleceń, gdzie drugie zdanie nie ma sensu bez tego pierwszego, na przykład Jaka jest pogoda w Warszawie? A jaka w Lublinie?.

Warto przeczytać: Deepin Linux w wersji 15.11 wydany. Oto najciekawsze nowości

Ponadto, Deepin Linux V20 ma umożliwić stworzenie pełnej kopii zapasowej systemu w chmurze, która przywrócona może zostać przy każdej nowej instalacji. Nowa wersja tej dystrybucji Linuxa ma również zaoferować nowy launcher, który wygląda naprawdę ładnie i przejrzyście. Już teraz Deepin Desktop environment wygląda naprawdę dobrze, a będzie jeszcze lepiej!

Korzystaliście kiedyś z Deepin Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!