Disney+ w Polsce już 14 czerwca! Cena pozytywnie zaskakuje

disney Plus

O doniesieniach startu Disney+ informowaliśmy Was na bieżąco, bowiem to naprawdę wyczekiwana subskrypcja. No i dzisiaj właśnie dowiedzieliśmy się, że polski start odbędzie się jeszcze w czerwcu!

Subskrypcja Disney+ dostępna w Polsce od 14 czerwca. Cena jest całkiem OK

Po globalnej premierze Disney Plus w listopadzie 2019 roku, polski start platformy mocno się opóźniał. Początkowo miało to być w 2020, później w 2021 roku. Jednak jeszcze w ubiegłe wakacje pojawiły się informacje mówiące jasno, że subskrypcja wystartuje latem 2022 roku. I faktycznie tak się stanie.

Disney+ wystartuje w Polsce już 14 czerwca 2022 roku. Jest to w zasadzie kilka dni przed początkiem kalendarzowego lata w Polsce. W podobnym okresie platforma będzie dostępna także w 42 kolejnych państwach.

No dobra, a co z ceną? Ta też została ujawniona i dokładnie ma to być 28,99 złotych za miesiąc. Ewentualnie można zapłacić z góry za rok – wtedy koszt wynosi 289,90 złotych (tak jakby dwa miesiące są wtedy gratis). Jest to całkiem dobry koszt, bowiem konkurencja ma nieco wyższe ceny.

Disney+
Witryna Disney+

Netflix zaczyna się od 29 złotych, ale mowa tu o pogorszonej jakości i dostępności. HBO Max kosztuje złotówkę więcej, bo 29,99 zł (o ile nie skorzystamy z marcowej promocji). Viaplay to już skok do 34 złotych. Strona internetowa www.disneyplus.com/pl-pl już wystartowała, jednak póki co pozwala tylko zapisać się do newslettera.

Disney+ oferuje wiele popularnych udogodnień, w tym opcję oglądania do 4 urządzeń jednocześnie, a także skorzystanie z funkcji IMAX Enhanced. Oczywiście filmy i seriale będzie można pobierać i oglądać bez dostępu do internetu. Co ciekawe, będziemy mogli stworzyć nawet 7 profili.

Źródło: Disney+

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!