Faraday Future ze zwiastunem V9, czyli nowego auta elektrycznego

faraday-future-ff-91

Faraday Future to amerykańska firma, która mogła obić się o uszy niektórych osób tutaj. To start-up, który zajmuje się głównie autami elektrycznymi. Stanowią oni konkurencje dla znacznie popularniejszej oraz większej Tesli. Niedawno nawiązali oni współpracę z The9 Limited, czyli chińską firmą zajmującą się m. in. usługami związanymi z grami, ale też technologią blockchain. Przechodząc do rzeczy, pokazali oni pierwszy teaser swojego nowego auta. Wygląda on dziwnie ale dość ciekawie…

Faraday Future V9 wyglądem nie wpasowuje się w żaden segment aut…

Patrząc na zdjęcie poniżej ciężko określić czymże będzie nowe, flagowe auto od FF. V9 kontynuuje dzieło, które zaczął pierwszy pojazd tej marki. Faraday Future chce wytyczać nowe szlaki i już w przypadku FF 91 nie wpasowywali się w utarte schematy tej branży. Tym razem możemy zaobserwować coś na kształt połączenia minivana z długim kombi, właściwie to ciężko konkretnie to określić nie znając wymiarów auta. Taki jest właśnie styl aut tej marki, dość konceptualny i nietuzinkowy. Póki co nie wiadomo nic więcej o tym aucie. Nie zdradzono żadnych technicznych szczegółów.

faraday-future-v9

Zobacz również: Tesla Model 3 najlepsza w Europie, Smart trafia w ręce chińskiej firmy oraz Poznań Motor Show – motoryzacyjny przegląd tygodnia

Wiemy, że amerykańsko-chińskie konsorcjum chce sprzedawać rocznie 300 tysięcy egzemplarzy swojego flagowego auta. Te joint-venture powstało by podnieść Faraday Future z kolan. Amerykańskiemu start-upowi nie wiodło się ostatnio najlepiej więc podjęcie współpracy z The9 było strategiczną decyzją. Chińska firma informatyczna chce natomiast poszerzyć swoją działalność poprzez inwestowanie właśnie w FF.

Poprzednie auto od konkurenta Tesli – FF 91

Faraday Future FF 91 to pierwsze produkcyjne auto tego producenta. Można było określić je jako połączenie limuzyny z supersamochodem. Wedle informacji w sieci może się on pochwalić nie byle jakimi osiągami. Nieco ponad 2,4 sekundy do setki, szczytowa moc 1065 KM i potężny moment obrotowy, aż 1800 Nm! Jednak to nie wszystko, Faraday Future FF 91 ma imponujący współczynnik oporu aerodynamicznego (0,25).

faraday-future-ff-91

Zobacz również: Ładowarki dla aut elektrycznych przy polskich drogach? GDDKiA ogłosiła przetarg, elektromobilność w Polsce zaczyna mieć znaczenie!

To wszystko połączone z niesamowitą wygodą we wnętrzu sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę luksusowym autem. Nie przyniosło to jednak sukcesu finansowego. Faraday Future moim zdaniem nie ma szans w obecnej formie konkurować z Teslą. Za bardzo kombinują zamiast skupić się na stworzeniu porządnego auta, które trafi do ludzi. Jeśli współpraca z The9 się nie powiedzie to nie wiem jak FF sobie poradzi. By firma utrzymała się na rynku to V9 musi wypalić a Chiny są dla niego szansą.

Słyszeliście wcześniej o Faraday Future? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!