Strona główna Aktualności Feiyu Tech zaprezentował swoją kamerę sportową. Czy RICCA zagrozi konkurencji?

Feiyu Tech zaprezentował swoją kamerę sportową. Czy RICCA zagrozi konkurencji?

-

Na rynku kamer sportowych pojawił się nowy gracz, który ma zagrozić dużo bardziej znanej i cenionej konkurencji. Mowa o firmie Feiyu Tech, która znana jest przede wszystkim z produkcji gimbali do aparatów oraz smartfonów. Przyjrzyjmy się bliżej nowości tego producenta!

Feiyu Tech RICCA

RICCA to pierwsza kamera sportowa w portfolio chińskiego producenta. Urządzenie to zostało wyposażone w 12-megapikslową matrycę Sony BSI-CMOS. Feiyu Tech RICCA pozwala na rejestrację filmów w rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę oraz w rozdzielczości FullHD w nawet 120 klatkach na sekundę. Oczywiście jak przystało na kamerę sportową nie mogło zabraknąć szerokokątnego obiektywu o kącie widzenia 155 stopni. Obiektyw ten cechuje się jasnością na poziomie f/2.8. Z jednej strony może to sugerować, że zdjęcia czy filmy w gorszych warunkach oświetleniowych nie będą zachwycające, ale Feiyu Tech deklaruje, że dzięki zaawansowanego algorytmowi odszumiania obrazu efekt będzie w zupełności zadowalający.

RICCA została wyposażona w sześcioosiową stabilizację obrazu. Na pleckach znajdziemy ekran LCD. Kamera umożliwia także zapis zdjęć w formacie RAW oraz współpracuje z kodekiem H.256. Nie zabrakło także dedykowanej aplikacji, która umożliwia nie tylko zmianę ustawień kamery, ale także obróbkę zarejestrowanych materiałów. Bateria o pojemności 1400 mAh zapewni do 150 minut ciągłego nagrywania filmów. Producent jednak nie zdradził w przy jakiej rozdzielczości osiągniemy taki wynik, a co za tym idzie założyłbym, że chodzi o FullHD.

feiyu tech ricca 2Zobacz też: Xiaomi Mijia 4K vs Yi 4K vs Yi 2K – porównanie kamer!

Co ciekawe Feiyu Tech RICCA posiada metalową obudowę, która zapewnia wodoszczelność do głębokości jednego metra. Pod wodą urządzenie może przebywać przez maksymalnie 30 minut. Na tę chwilę nie wiemy czy w sprzedaży pojawi się także dodatkowa dedykowana obudowa, która pozwoli na nurkowanie z kamerę na większe głębokości. Tak naprawdę największą zagadką pozostaje cena urządzenia. Jeśli jednak chiński producent odpowiednio wyceni swoją nowość to sprzęt ten może stać się realną konkurencją dla kamer sportowych YI, Go Pro czy Sony. Pozostaje nam czekać na pierwsze recenzje i materiały nagrane przy pomocy tego urządzenia!

Co myślicie o Feiyu Tech RICCA? Zapraszamy do dyskusji!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej