Galaxy AI odwala kawał dobrej roboty

Galaxy AI odwala kawał dobrej roboty

Temat sztucznej inteligencji w 2024 roku wygląda jak wisienka na torcie. Jako technologia jest bardziej atrakcyjna, kiedy jest za darmo. Samsung pokazał, że to możliwe zyskując popularność i zwiększając swoją sprzedaż nowych flagowców. Wygląda na to, że Koreańczycy upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Jest to promocja Galaxy AI oraz dodatkowa sprzedaż smartfonów.  

Klienci kupują smartfony z rodziny S24 ze względu na Galaxy AI

Samsung bardzo intensywnie rozwija swoje smartfony oraz technologie. W tym roku oprócz plotek dotyczących najnowszych urządzeń z rodziny Flip 6 i Fold 6 ciągle słyszymy o zmianach lub udoskonaleniach. Przykładem takiego działania była między innymi aktualizacja ONE UI 6.1, która została udostępniona na starsze flagowce Samsunga. Producent zdaje sobie sprawę, że marketing dotyczący Galaxy AI jest bardzo istotny. Działania podobają się klientom, którzy chętniej kupują smartfony koreańskiego producenta. Potwierdza to raport Worldpanel ComTech dotyczący oddziaływania sztucznej inteligencji na sprzedaż. Okazuje się, że jeden na czterech nabywców Galaxy S24 we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, USA i Australii kierował się właśnie sztuczną inteligencją. Był to główny argument przemawiający do zakupu konkretnego smartfona.  

Samsung prezentuje serię Galaxy S24!
fot. ROOTBLOG

Dane z raportu pokazują, że klienci podzielili się na funkcje AI. Nabywcy smartfonów z rodziny Galaxy S24 w 28% byli zainteresowani funkcją tłumaczenia, 24% intrygowała chęć ulepszenia aparatu i galerii w zakresie AI. Z kolei 17% przekonała funkcja Circle to Search (zakreślanie w kółko i wyszukanie). Śmiało można powiedzieć, że producent zyskuje na popularności właśnie takimi bajerami. Wyobraźmy sobie tłumaczenie konwersacji na żywo podczas rozmów telefonicznych. Dla wielu osób jest to bardzo przydatna funkcja. Każdy klient, kupując smartfona z rodziny Galaxy S24 znajdzie swoje ulubione rozwiązanie. Raport pokazał, że ludzie są podzieleni jeśli chodzi o chęci korzystania z różnych możliwości AI. Oczywiście kupując flagowca mamy cały zestaw funkcji. Samsung w ostatnim czasie poinformował również, że Galaxy AI cały czas będzie aktualizowane, chociażby o dodatkowe języki lub dialekty.

Samsung rozważa różne opcje w zakresie sztucznej inteligencji: bezpłatne i płatne

O wprowadzeniu opłat za najnowsze Galaxy AI dało się słyszeć różne informacje. Jedną z najbardziej prawdopodobnych koncepcji jest tak, że sztuczna inteligencja od firmy Samsung przez cały 2024 rok będzie za darmo. Później producent nie wyklucza kosztów, ale będzie to dokładnie przeanalizowane i wtedy zostanie podjęta ostateczna decyzja. Inną możliwością, która jest również brana pod uwagę może być pozostawienie standardowych funkcji Galaxy AI za darmo. Koszty mogą pojawić się w bardziej zaawansowanych funkcjach, które Samsung z pewnością wprowadzi w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Sammobile      

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!