GNOME nie zapomina i aktualizuje starsze wydanie środowiska do wersji 3.36.7!

GNOME nie zapomina i aktualizuje starsze wydanie środowiska do wersji 3.36.7!
GNOME Shell

GNOME to jedno z najpopularniejszych środowisk graficznych w świecie Linuxa. Nie tak dawno temu zostało wydane w wersji 3.38, a już powoli zaczynamy wyglądać za odsłoną oznaczoną jako 40. Twórcy jednak nie zapomnieli o wersjach, które obiecali wspierać dłużej i właśnie wydali GNOME 3.36.7.

GNOME to niezwykle specyficzne środowisko graficzne. Znacznie różni się od Unity, MATE, Xfce czy KDE, które, bardziej lub mniej, nawiązują do Windowsa lub macOS. GNOME ma pozwolić użytkownikowi skupić się na zadaniu i nie rozpraszać drobiazgami. Dlatego też pracujemy w nim na wielu dynamicznie tworzonych pulpitach, na których aplikacje wyświetlamy na pełnym ekranie.

Warto przeczytać: GNOME 40: Od teraz tak będzie nazywane to środowisko graficzne

GNOME 3.36.7

Nowe wydanie wewnętrzne GNOME 3.36 to głównie pewne poprawki. Jakie? Przede wszystkim chodzi tutaj o zwiększenie wydajności i stabilności. Naprawiono problemy z podświetleniem nocnym oraz z wiadomościami natychmiastowymi w X11. Pozbyto się również błędów w Wayland, między innymi z błędnym skalowaniem czcionek. Ulepszenia zauważymy również w GNOME Maps. Pozbyto się błędów związanych z Bluetooth, a także dodano poprawki do języka chorwackiego i portugalskiego.

GNOME nie zapomina i aktualizuje starsze wydanie środowiska do wersji 3.36.7!
(fot. OMG!Ubuntu)

GNOME 3.36.7 już lada moment powinniśmy móc instalować na przeróżnych dystrybucjach Linuxa, chociażby na Fedorze, Pop!_OS czy Ubuntu. Ponadto aktualizacja jest również dostępna w postaci paczki Flatpak.

Wszyscy jednak czekamy na stabilne wydanie Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla, które to pozwoli nam się zapoznać z nowościami, które oferuje GNOME 3.38. Jest ich całkiem sporo i możecie się z nimi zapoznać w >>tym wpisie<<. Ponadto twórcy oznajmili, że porzucają aktualną numeracje wydań na rzecz nowej i bardziej przejrzystej, o czym pisaliśmy >>tutaj<<.

Korzystacie z GNOME? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!