Google w końcu zabrało się za problem z komunikacją pomiędzy Androidem i iOS

android apk

Mów się, że małe problemy są znacznie gorsze od tych dużych, ponieważ po kawałku odbierają nasz komfort. Podobnie jest w przypadku Androida, który ma swoje wady, a jedną z nich było błędne wyświetlanie reakcji wysyłanych w wiadomościach Google Messages przez użytkowników systemu iOS.

Problematyczna komunikacja

Do tej pory, jeśli ktoś, korzystając z iOS wysyłał w Google Messages reakcję, popularnie zwaną emoji, do osoby użytkującej system Android, to ten drugi widział to jako zupełnie osobną wiadomość. Rodziło to problemy w komunikacji, ponieważ nie zawsze było jasne, która reakcja przypisana jest do danego tekstu. W efekcie rozmowa stawała się dłuższa, bo niekiedy wymagała dodatkowego wyjaśnienia. Problem ten szczególnie dotkliwie odczuwały osoby, korzystające z różnych systemów do komunikacji ze współpracownikami. W wielu przypadkach wymuszało to swego rodzaju unifikację platform komunikacyjnych, w postaci dodatkowych aplikacji, co nie zawsze było wygodne, ale przynajmniej skuteczniejsze niż podstawowe narzędzia wbudowane w Androida i iOS.

Google w końcu zabrało się za problem z komunikacją pomiędzy Androidem i iOS

Wersja beta

Google postanowiło w końcu uporać się z tym małym, ale jakże problematycznym zagadnieniem. Podstawą, która sprawia najwięcej kłopotów okazuje się być różnica w wyglądzie emoji pomiędzy Androidem, a iOS. Co ciekawe w wielu przypadkach prowadzi to do nieporozumień pomiędzy samymi użytkownikami, głównie dlatego, że podobne emoji, mogą oznaczać coś nieco innego. Od listopada zeszłego roku Google wprowadziło wersję beta nowego rozwiązania, ale nadal nie jest jeszcze dostępne na wszystkich modelach telefonów. Możemy łatwo sprawdzić, czy zaliczamy się do szczęśliwego grona użytkowników posiadających tę nową funkcję, wchodząc w ustawienia zaawansowane aplikacji.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!