Google Pixel 8 Pro na oficjalnej grafice, a premiera już 4 października

Google Store

Flagowe smartfony giganta z Mountain View wydawane są zawsze w październiku. Coroczne premiery wyczekiwane są przez fanów nie bez powodu, w końcu jest to jedyny poza Apple producent, który w pełni odpowiedzialny jest za zarówno hardware, jak i software swoich urządzeń. No a gdzie Android będzie działał lepiej niż na smartfonach firmy tworzącej Androida?

“Przypadkowo” (?) udostępniona grafika z tajemniczym Pixelem

No dobra, może nie do końca takim tajemniczym, bo kto widział rendery z przecieków, ten wie, jak prawdopodobnie będzie wyglądał nadchodzący Google Pixel 8 Pro. Zauważona przez Android Setting grafika pojawiła się na oficjalnej stronie Google z subskrypcjami i usługami.

Miało to miejsce wczoraj (30.08.2023), dziwnym trafem tego samego dnia, którego Google zapowiedziało event Made by Google 2023, na którym odbędzie się premiera m. in. nowych Pixeli serii 8. Dlatego też bardzo prawdopodobne, że cała akcja nie była “pomyłką” ze strony Google, a celową akcją, miejącą na celu przyciągnięcie uwagi. Nie jest to w końcu pierwszy raz, kiedy Gigant z Mountain View pokazuje nam swoje urządzenia przedpremierowo. Zdarzało się to już w przeszłości, czasem mniej lub bardziej oficjalnie.

Google Pixel 8 Pro na oficjalnej, udostępnionej przedpremierowo przez Google grafice
Google Pixel 8 Pro na oficjalnej, udostępnionej przedpremierowo przez Google grafice

Zapowiedziany event Made by Google ’23

Kilka godzin po incydencie z grafiką, na oficjalnych kontach Google pojawiła się zapowiedź konferencji Made by Google 2023. Firma za pośrednictwem prowadzonej od czerwca kampanii marketingowej #BestPhonesForever, daje nam znać, że dwie duże, jesienne premiery zbliżają się wielkimi krokami. Apple Event zapowiedziany na 12 września 2023 to wydarzenie, będące premierą nowej linii iPhone 15, a już 3 tygodnie później, 4 października 2023, na scenę wkroczy Google z nowymi Pixelami.

Z dotychczasowych przecieków, wiemy, że Google Pixel 8 Pro otrzyma układ Google Tensor G3, 12 GB pamięci operacyjnej czy akumulator o pojemności 4950 mAh. Moc ładowania wzrośnie do 27 W, a na pokładzie znajdzie się najnowszy Android 14. Matryca głównego aparatu to Samsung GN2, o rozdzielczości 50 Mpix, aparat szerokokątny to Sony IMX787, o rozdzielczości 64 Mpix, a do teleobiektywu z 5-krotnym zoomem optycznym ma trafić matryca Samsung GM5, o rozdzielczości 48 Mpix.

Źródło: X (@MishaalRahman); X (@MishaalRahman)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!