HONOR wraca na polski rynek!

HONOR

Po roku nieobecności, chińska marka szykuje się do powrotu na polski rynek. W marcu 2022 roku zauważono, że polska strona marki HONOR przestała istnieć. A ręczne dopisanie “pl” do adresu URL, tak aby powstało “www.hihonor.com/pl/” skutkowało przekierowaniem do globalnej wersji witryny. Tak sytuacja wygląda do dziś (20.03.2023), ale może się to niedługo zmienić!

Tło historyczne

Cofnijmy się kilka lat wstecz kiedy w świecie technologii mobilnej głośno było o marce HUAWEI, która została umieszczona na czarnej liście producentów, z którymi USA może współpracować. W wyniku tych wydarzeń, kolejne urządzenia produkowane przez HUAWEI nie mogły otrzymać certyfikacji od Google, a zatem nie posiadają one usług Google Mobile Services, w których skład wchodzi m. in. sklep z aplikacjami Google Play Store. Takie polityczne działanie ze strony USA bardzo zaszkodziło chińskiej firmie, która miała pod swoimi skrzydłami submarkę HONOR.

W listopadzie 2020 roku na świat trafiła informacja o przejęciu praw do marki HONOR przez chińskie konsorcjum Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd. W ten sposób marka HONOR w świetle prawa stała się niezależna od HUAWEI, dzięki czemu mogła dalej funkcjonować na globalnym rynku z usługami GMS (Google Mobile Services). Na rynku zaczęły się pojawiać nowe smartfony marki, również w Polsce. Aż nagle wszystko po cichu zniknęło…

Rekrutacja nowych pracowników

Marzec 2023 stanowi ponowne narodziny dla polskiego oddziału marki HONOR, który prowadzi rekrutację polskiego zespołu. Wygląda na to, że pozycję Account Departament Director objęła Magdalena Zyskowska-Curyło, która miała dotychczas posadę dyrektorską w HUAWEI, gdzie była odpowiedzialna za współpracę z biurami w Chinach i we Francji. Magdalena Zyskowska-Curyło będzie odpowiedzialna za ponowne uruchomienie marki na polskim rynku i stworzenie dla niej nowej strategii. Wiemy również, że logistyką produktów marki HONOR zajmie się prawdopodobnie czeska firma TCCM, która odpowiada również za dostawy w takich firmach jak Nokia czy Nothing. Wygląda na to, że podobne rekrutacje mają miejsce w innych państwach naszego regionu. Trudno powiedzieć kiedy ponownie będziemy mogli zobaczyć urządzenia z logo HONOR w polskich sklepach, bardzo możliwe, że nastąpi to jeszcze w 2023 roku.

Źródło: GSMONLINE.PL

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!