HONOR po cichu wycofuje się z Polski?

HONOR logo - polska flaga

Kiedy w listopadzie 2020 roku świat obiegła informacja, że chiński gigant HUAWEI sprzedał prawa do marki HONOR chińskiemu konsorcjum Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd. aby, ta mogła żyć dalej bez blokady na usługi Google, wielu z nas czekało co ciekawego HONOR wniesie do świata smartfonów po wielkim powrocie. Zaprezentowano nowe modele, pozostało tylko czekać na ich dostępność w Polsce. Aż tu nagle…

Opcje wyboru regionu na stronie HONOR-a
Opcje wyboru regionu na stronie HONOR-a

HONOR zwija się z Polski

Na to przynajmniej wygląda. Żadnej bezpośredniej informacji od HONOR-a jeszcze nie widzieliśmy. Fakt, że polski, oficjalny profil marki na Facebooku nie był aktualizowany od sierpnia 2021 roku oraz zniknięcie polskiego regionu z oficjalnej strony internetowej marki pozostawia miejsce na domysły. Ręczne dopisanie “pl” do adresu URL, aby powstało www.hihonor.com/pl/ skutkuje przekierowaniem do globalnej wersji witryny.

Jeszcze w sierpniu 2021 roku firma zaprezentowała modele serii HONOR Magic3. Trafiły początkowo na wyłącznie na rynek chiński, jednak z czasem smartfony miały pojawić się globalnie. HONOR wymieniał Polskę jako jedno z europejskich państw, w którym do sprzedaży miałyby trafić flagowce serii Magic3.

Wiele wskazuje na to, że o smartfonach marki HONOR będziemy mogli w Polsce jedynie pomarzyć. Trudno powiedzieć kiedy i czy w ogóle doczekamy się jakiegoś oficjalnego stanowiska HONOR-a w tej sprawie. Na ten moment nie mamy żadnego potwierdzenia, że firma faktycznie wycofuje się z naszego rynku. Wygląda na to, że wszyscy zainteresowani smartfonami marki HONOR będą musieli ściągać urządzenia zza granicy na własną rękę.

Źródło: HONOR

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!