Huawei Ark OS może być globalną alternatywą dla Androida i Windowsa

huawei p30 pro

To, że Huawei od dłuższego czasu pracuje nad własnym systemem mającym na dobre zastąpić Androida jest wręcz pewne. Niedawno pojawiły się informacje o HongMeng OS, ale teraz możemy być prawie pewni, że system chińskiego giganta trafi na rynek pod zupełnie inną nazwą.

Ark OS ma trafić na cały ekosystem Huawei

Oczywiście nadal producent z Państwa Środka może dojść do porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych. To sprawiłoby, że wszystkie problemy całkowicie by się rozwiązały, a Huawei nadal mógłby korzystać z rozwiązań i technologii amerykańskich firm. Co jednak gdy porozumienie nie zostanie podpisane? Rozwiązaniem ma być Ark OS. Chiński producent zarejestrował na terenie Unii Europejskiej znaki towarowe: Huawei Ark OS, Huawei Ark, Ark i Ark OS. To może oznaczać tylko jedno – system Chińczyków nadchodzi wielkimi krokami. Co więcej trafi on nie tylko na urządzenia projektowane pod chiński rynek, a także na te, które przeznaczone są do globalne sprzedaży.

Huawei Ark OS może być globalną alternatywą dla Androida i Windowsa

Czym tak naprawdę będzie Ark OS? System ten najprawdopodobniej nie będzie się zbyt dużo różnić, przynajmniej w kwestii wyglądu, od dobrze znanego nam EMUI. Ma on wspierać wszystkie aplikację znane nam z Androida, a Sklep Play ma zostać zastąpiony App Gallery lub Aptoide.

Zobacz także: Czy warto kupować teraz telefon Huawei? A jak już mam chiński telefon, czy lepiej go sprzedać?

Co ciekawe według najnowszych informacji Ark OS ma trafić nie tylko na smartfony, a także na laptopy czy nadchodzące Smart TV. I tak jak w przypadku telefonów wyobrażam sobie korzystanie z zupełnie nowego systemu, tak w przypadku laptopa ciężko byłoby mi się rozstać z Windowsem. Nie wiem czy Huawei będzie w stanie zapewnić wsparcie dla wszystkich aplikacji czy programów znanych nam z Windowsa na Ark OS. Jeśli jednak tak się nie stanie to nie wróżę świetlanej przyszłości chińskiemu gigantowi na rynku laptopów. Stworzenie własnego systemu byłoby ogromnym krokiem w stronę stworzenia pełnoprawnego ekosystemu współpracujących ze sobą urządzeń. Ja z niecierpliwością wyczekuje rozwoju sytuacje i czekam na pierwszą prezentację systemu Huawei!

Czy waszym zdaniem Huawei ma szansę podbić świat własnym systemem? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!