Huawei prowadzi rozmowy z Aptoide, by znaleźć zastępstwo dla Sklepu Play

huawei mate 20 pro
Huawei Mate 20 Pro

Czy w dzisiejszych czasach da się korzystać z telefonu z Androidem bez usług Google, a w tym i Sklepu Play? Oczywiście, że tak, ale jest to w pewnym stopniu utrudnione i nie tak komfortowe. Huawei chce jednak zrobić wszystko aby pozostać na rynku w momencie gdy nie uda się dojść do porozumienia z amerykańskim rządem.

Aptoide zamiast Sklepu Play?

Huawei posiada wprawdzie własny sklep z aplikacjami, ale App Gallery nadal nie może pochwalić się takim ogromem aplikacji czy gier jak Sklep Play. Gigant z Państwa Środka pracuje nad własnym systemem, który pozwoli uruchomić dowolny program stworzony na Androida, ale oczywiście musi umożliwić użytkownikom pobranie ich. Według najnowszych doniesień Huawei prowadzi rozmowy z Aptoide. Czym jest Aptoide? Jest to portugalski serwis mający być czymś w rodzaju alternatywy dla Sklepu Play. Aktualnie w serwisie tym znajdziemy ponad 900 000 aplikacji czy gier. Co więcej z Aptoide korzysta już ponad 100 milionów użytkowników.aptoide

W momencie gdy Huawei całkowicie straci wsparcie dla usług Google nadal będzie mógł wypuszczać na rynek smartfony pracujące pod kontrolą Androida. Dużo rozsądniejszą opcją wydaje się jednak zoptymalizowanie nadchodzącego wielkimi krokami HongMeng OS i przekonanie deweloperów do stworzenia aplikacji specjalnie pod ten system. Jeśli jednak to by się nie udało chiński gigant chce mieć alternatywę i nadal cieszyć się sporą popularnością na rynku mobilnym.

Kluczem do sukcesu ma być stworzenie nowego sklepu lub połączenie App Gallery z bazą aplikacji i gier Aptoide. Tym samym użytkownicy nie odczuliby jakiejkolwiek różnicy przy korzystaniu z smartfonów Huawei poza brakiem aplikacji Google. Największą zagadką jest jednak to czy świat zaufa jeszcze gigantowi z Państwa Środka. To tak naprawdę pierwszy tak duży konflikt na rynku szeroko pojętej elektroniki i skutki tego konfliktu możemy odczuć wszyscy.

Sprawdź też inne wpisy dotyczące walki Huawei z rządem USA

Bylibyście w stanie korzystać z telefonów Huawei bez dostępu do usług Google? Czy Aptoide ma szansę zastąpić Sklep Play? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!