Huawei podgrzewa atmosferę i wypuszcza ciekawą zapowiedź ich składanego smartfona!

Huawei logo

Jakiś czas temu pisałem o tym, iż Huawei zamierza zaprezentować model Mate F(lex/lexi/old) na targach MWC 2019. Teraz wypuścił plakat, który zapowiada jego premierę i zdradza małe szczegóły co do jego designu!

Rok 2019 rokiem składanych smartfonów?

Producenci chyba oszaleli na tym punkcie. Każdy większy gracz na rynku smartfonów chce mieć takie urządzenie w swojej ofercie. Samsung już niedługo go zaprezentuje i pokazał jego rendery, Xiaomi pokazało swój model inżynierski, a Huawei… No właśnie, nie pokazał go jeszcze nigdzie. Uważam to za bardzo dobrą technikę marketingową, bo nie wypuścili do sieci żadnych większych informacji na jego temat. Tym samym skupiają uwagę potencjalnych klientów, gdyż ci będą uważnie śledzić informacje na jego temat. Na szczęście, “głód” fanów tej marki już niedługo zostanie zaspokojony. Za trochę ponad trzy tygodnie pokażą go całemu światu na jednych z największych targów technologicznych, w Barcelonie. Potwierdzają to kolejny raz, gdyż pokazali taki oto plakat.

huawei flex

W zasadzie najciekawszym elementem nie jest tu wcale konkretna data, lecz ukazany elastyczny element tego urządzenia. Potwierdza się to, iż składany telefon Huawei będzie miał ekran z jednej strony, a nie z dwóch stron, co sugerowały starsze, fanowskie rendery. Oczywiście, taka informacja nie mogła nie dać natchnienia innym fanom, którzy stworzyli sensowniej wyglądające grafiki.

Przyznam szczerze, że nie zdziwię się, jeśli rzeczywiście tak będzie wyglądał. Wszystko pokazane tu jest logiczne i zgadza się z tym, co pokazał sam producent. No, może na ostatnim obrazku pominęli to, co widać na poprzednich, czyli kamerkę do selfie. Tak czy siak, uważam, że może on właśnie tak wyglądać. Jak widać, zamierzają podążać drogą Royole FlexPai, a nie pomysłem koreańskiego giganta, gdzie będzie też wyświetlacz z tyłu.

samsung galaxy fold

Rozwiązanie Samsunga uważam za, hmm, niewygodne dla klienta. Dlaczego? Na pewno cena będzie większa przez dwa wyświetlacze, a tym samym ewentualna naprawa również tania nie będzie. Nie widzę sensu takiego rozwiązania, gdyż w zupełności wystarczy jeden ekran. No ale starczy tego, to nie on jest tematem tego wpisu. Osobiście wyczekuję jego premiery, gdyż bardzo mnie ciekawi, co otrzymamy w ostateczności. Jak na razie, pewne jest tylko to, że będzie miał jeden ekran oraz zmodyfikowanego Kirina 980, gdyż dostanie on modem Balong 5000, by obsługiwał sieć 5G. Z pewnością będziemy was informować o wszystkim na jego temat na bieżąco, a nawet możecie się spodziewać informacji o nim tuż po premierze, gdyż nasza redakcja będzie obecna na targach MWC!

Co sądzicie o składanych smartfonach? Hit czy kit? Zapraszam was do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!