Huawei zaprasza twórców aplikacji do swojego AppGallery

appgallery 1

Huawei robi wszystko aby całkowicie odciąć się od amerykańskich gigantów. Teraz producent z Państwa Środka postanowił zachęcić twór aplikacji i gier do publikowania swoich produkcji w AppGallery czyli preinstalowanym sklepie na smartfonach chińskiej firmy. Czy to przyniesie oczekiwane rezultaty?

AppGallery zamiast Sklepu Play

Sytuacja firmy Huawei nadal jest bardzo niejasna. Dopiero 19 sierpnia mija 90 dni, które rząd Stanów Zjednoczonych wyznaczył na dojście do porozumienia z chińskim gigantem lub zakończenie wszelkich umów handlowych. Od pierwszych informacji dotyczących zaostrzenia się konfliktu pomiędzy Donaldem Trumpem a producentem z Państwa Środka słyszymy o działaniach, które mają uniezależnić Huawei od amerykańskich przedsiębiorstw. Jedną z dróg ma być właśnie AppGallery czyli alternatywa dla Sklepu Play.

huawei p30 pro

Samo AppGallery zapewne jest dobrze znane posiadaczom smartfonów firmy Huawei. Aplikacja ta jest preinstalowana na każdym telefonie, ale nie korzysta z niej zbyt wielu użytkowników, ponieważ przyzwyczajeni jesteśmy do sklepu Google. Teraz chiński producent wysłał wiadomość do wielu producentów gier i aplikacji aby ci chętniej publikowali swoje dzieła właśnie w AppGallery. Firma przekonuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedała ponad 250 milionów urządzeń, z czego około połowa trafiła na Stary Kontynent. Tym samym do sklepu firmy Huawei ma dostęp około 270 milionów użytkowników miesięcznie. Liczba ta bez wątpienia robi wrażenie.

Zobacz także: 10 000 osób w Huawei pracuje nad tym, by uniezależnić się od amerykańskich firm

Co więcej producent z Państwa Środka postanowił umożliwić developerom całkowicie bezpłatne udostępnianie aplikacji w AppGallery oraz zadeklarował, że ma zamiar promować je aby dotarły do jak największej ilości użytkowników. Połączenie zbliżającego się wielkimi krokami Ark OS czyli systemu Huawei z sporą bazą aplikacji i gier w AppGallery może sprawić, że w całym sporze chiński gigant okaże się zwycięzcą, ponieważ stanie się całkowicie niezależny. Które urządzenie jako pierwsze otrzyma Ark OS? Tego niestety nie wiemy, ale premiera systemu ma odbyć się jeszcze w tym roku!

Korzystacie z AppGallery? Czy waszym zdaniem aplikacja ta ma szansę zastąpić Sklep Play? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!