50% baterii w 4 minuty? To zalety ładowania 180 W

infinix

Jeszcze nie tak dawno temu wrażenie robiło szybkie ładowanie 18 W. Jednak ostatnie lata to naprawdę szybka ewolucja technologii, gdzie aktualnie telefony oferują nam ładowanie 65 W czy nawet 120 W. A co powiecie na 180 W w telefonach Infinix?

Ładowanie 180 W w Infinix

Nie tak dawno temu w Polsce pojawił się nowy producent smartfonów. Mowa tu o marce Infinix, która również potrafi zaoferować bardzo ciekawe technologie. I tak właśnie ostatnio pochwalili się ładowaniem 180 W.

Jak twierdzi producent, ładowanie od 1% do poziomu 50% trwa tylko i wyłącznie 4 minuty. Mowa tu o ogniwie 4500 mAh. Jest to oszałamiający wynik, który daje nam ogromne możliwości. Opcja szybkiego podładowania baterii stanie się o wiele łatwiejsza – na przykład podczas krótkiej przerwy na przygotowanie sobie herbaty, nasz telefon dostanie sporo energii na kolejne godziny pracy.

Po zeszłorocznej premierze urządzenia Concept Phone 160W z szybkim ładowaniem baterii rozwiązanie Infinix 180W Thunder Charge stanowi kolejny przełom w branży, jeśli chodzi o ultraszybką technologię ładowania. Infinix cały czas pracuje nad zwiększaniem dziennej wydajności w drodze ciągłego tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii szybkiego ładowania, aby zapewnić użytkownikom na całym świecie niespotykany dotąd poziom wydajności i komfortu korzystania z urządzeń cyfrowych.

Manfred Hong, Senior Product Director w Infinix

Wykorzystanie nowej technologii zakłada wybranie baterii 8C, czyli obecnie najwyższej wartości prądu ładowania dla ogniw litowych. Wykorzystano tutaj również sztuczkę znaną z innych marek, czyli rozdzielenie baterii na dwa ogniwa, co zwiększa możliwości ładowania oraz zmniejsza wydzielanie się wysokiej temperatury. Bezpieczeństwo ma chronić aż 111 mechanizmów zabezpieczających. Ładowanie wymaga również specjalnego przewodu, bowiem bez niego prędkość zostanie ograniczona do 60 lub 100 W.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!