InPost ma już 9000 Paczkomatów. Jubileuszowy automat stanął we wsi!

InPost paczkomat
Cybularny [CC0], źródło: Wikimedia Commons

Przypuszczam, że 90% z Was chociaż raz skorzystało z Paczkomatów. Uważam to za świetną formę wysyłania i odbierania przesyłek, bowiem nie muszę siedzieć w domu i pilnować kuriera. InPost nie zwalnia i dalej rozwija swoje usługi. Firma właśnie powiadomiła, że ma już ponad 9000 Paczkomatów.

Jubileuszowy, dziewięciotysięczny Paczkomat stanął na wsi!

Jeszcze do niedawna Paczkomaty mogliśmy znaleźć w pobliżu supermarketów, galerii handlowych czy na parkingach większych miast. Nie tak dawno Paczkomaty zawitały do małych miasteczek, co również i mi otworzyło drogę do korzystania z usług InPostu. Fakt, musiałem do Paczkomatu dojechać około 10 kilometrów ale to nadal lepiej niż wcześniej, gdzie droga wydłużała się aż do około 20 kilometrów.

Warto przeczytać: Nie do wiary! Paczkomaty Poczty Polskiej staną na… parafiach!

Jednak kilka tygodni temu Paczkomat stanął w mojej rodzinnej miejscowości, dzięki czemu korzystanie z usług InPostu ponownie stało się jeszcze wygodniejsze. Nie jest to przypadkowe, bowiem firma rozpoczęła swoją ekspansję na wsie i w wielu innych tego typu miejscowościach również stanęły Paczkomaty (chociażby w kilku sąsiednich do mojej). Obecność automatów paczkowych na wsiach ma jeszcze jedną zaletę. Jeśli wcześniej decydowaliśmy się na usługi tradycyjnego kuriera i ten nas nie zastał w domu, to zazwyczaj czekała nas długa podróż do najbliższego magazynu firmy kurierskiej. Paczkomat oszczędza nam tego typu nieprzyjemności.

InPost właśnie powiadomił, że ma już ponad 9 tysięcy Paczkomatów rozsianych po całej Polsce. Jubileuszowy automat stanął we wsi Wysocko Małe w województwie Wielkopolskim. Z tej okazji, Paczkomat dostał również specjalne malowanie, które możecie zobaczyć poniżej.

InPost ma już 9000 Paczkomatów. Jubileuszowy automat stanął we wsi!
(fot. InPost)

Korzystacie z Paczkomatów? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!