InPost uruchomił program Multiskrytka. Wygląda to na duże usprawnienie w pracy Paczkomatów

InPost uruchomił program Multiskrytka. Wygląda to na duże usprawnienie w pracy Paczkomatów

Zdarzyło Wam się, że mieliście do odebrania kilka paczek w tym samym paczkomacie tego samego dnia? Być może nie, ale teraz, w czasie akcji #zostańwdomu liczba przesyłek znacząco wzrosła, a więc i prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji również. Mi osobiście zdarzyło się mieć do odebrania na raz kilka paczek i oczywiście każda była w innej skrytce, mimo że znalazłoby się miejsce, aby włożyć je do jednej.

Multiskrytka rusza testowo w kilku paczkomatach. Od połowy maja ma być wszędzie

InPost wprowadzi nowość w postaci Multiskrytki, czyli systemu dzięki któremu wiele paczek adresowanych do danego klienta może trafić do tej samej skrytki. Dzięki temu zostanie zaoszczędzone miejsce w paczkomatach, a sam odbiór będzie zdecydowanie szybszy.

InPost paczkomat
Cybularny [CC0], źródło: Wikimedia Commons

Wprowadzamy nową funkcjonalność, która pozwala usprawnić i skrócić cały proces odbierania przesyłek. Dzięki nowemu i całkowicie bezpłatnemu rozwiązaniu nasi klienci nie będą tracić swojego cennego czasu – mogą odebrać swoje paczki za jednym razem, bez konieczności otwierania każdej skrytki z osobna. Od teraz wystarczy jeden kod odbioru i jedna skrytka. W połączeniu ze zdalnym otwieraniem skrytek za pomocą aplikacji InPost, to najwygodniejszy obecnie sposób odbierania przesyłek. Ponadto Multiskrytka sprawia, że korzystanie z Paczkomatów jest także bardzo ekologiczne. Dostarczając jednorazowo więcej przesyłek do maszyn, przyczyniamy się do ograniczenia emisji spalin, a także zmniejszenia korków oraz hałasu związanego z transportem.

– mówi prezes InPostu Rafał Brzoska.

Warto przeczytać: InPost zachęca, aby odbierać paczki szybciej. Można dostać nagrodę

Obsługą tego rozwiązania zajmie się InPost, który zapewnia, że paczki nie będą przetrzymywane, aby umieścić je w jednej skrytce. Nowa opcja będzie wykorzystywana tylko wtedy, gdy kilka paczek trafia do jednego odbiorcy tego samego dnia. Mam także nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na gubienie paczek oraz kłopoty z ich odbiorem. Wcześniej, kiedy każda paczka równała się nowej skrytce znacznie łatwiej było utworzyć ewentualne zgłoszenie reklamacyjne.

Co myślicie o Multiskrytce? Zamawiacie dużo do Paczkomatów InPost?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!