InPost zaczął obsługiwać swoich klientów poprzez Asystenta Google!

InPost paczkomat
Cybularny [CC0], źródło: Wikimedia Commons

Dotychczas by skomunikować się z obsługą klienta w InPost mogliśmy skorzystać ze standardowego formularza na stronie czy też zadzwonić. Ponadto dostępny był bot na Messenger, dzięki któremu mogliśmy także załatwić podstawowe sprawy lub sprawdzić status przesyłki. Przewoźnik wprowadził kolejną drogę komunikacji dla klientów – jest to bot w Asystencie Google!

Asystent Google pomoże nam dowiedzieć się gdzie nasza paczka od InPost

Będzie to ten sam bot, który jest dostępny w komunikatorze Facebooka, czyli ChatBot Mat. Jego funkcjonalność będzie taka sama jak w Messengerze. Będziemy zatem mogli sprawdzić status przesyłki, to jakie paczkomaty są w naszej okolicy lub też uzyskać numer do kuriera. Aby go wywołać wystarczy powiedzieć “Porozmawiaj z InPost”. Jakie będą plusy tego, że bot od InPost będzie dostępny w Asystencie Google? Moim zdaniem przyda się to szczególnie podczas jazdy autem. Możemy dzięki temu zerknąć czy paczka jest już w punkcie odbioru, gdy zmierzamy w okolice paczkomatu. Bot powinien być dostępny również w systemie Android Auto, co czyni go jeszcze bardziej funkcjonalnym. Dzięki temu powinniśmy móc korzystać z niego bezpiecznie także podczas jazdy.

Zobacz też: Paczki z Aliexpress będą lądować w Paczkomatach? Tak i to już niedługo!

Jak podaje źródło, InPost ma w planie rozwinąć swoje aplikacje tak, byśmy nie musieli o nic pytać. Wszystko będzie nam podane na tacy, w pełni automatycznie. Cóż, jeśli ma tak być, to ja nie mogę się doczekać. Polski przewoźnik ostatnio prężnie rozwija się na wielu płaszczyznach. Mam tu na myśli umowę z Aliexpress, ale nie tylko. Co rusz słyszę o nowych funkcjach ich aplikacji, takich jak choćby zdalne otwieranie paczkomatu. Liczę na to, że InPost nie zwolni tempa i będzie nas dalej zaskakiwał pozytywnymi zmianami. Należy jednak pamiętać, że to wszystko to tylko otoczka i firma musi dbać także o jakość usług kurierskich, bo z tym bywa różnie…

Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Co sądzicie o ruchach polskiego przewoźnika? Sprawdźcie jak nowy-stary bot InPostu działa u was i dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!