iQOO już za kilka dni zaprezentuje pierwszy smartfon z ładowaniem o mocy 120 W

iQOO już za kilka dni zaprezentuje pierwszy smartfon z ładowaniem o mocy 120 W

Kilka dni temu iQOO zaprezentowało światu swoją własną technologię szybkiego ładowania o mocy aż 120 W. Pierwszy smartfon wykorzystujący to rozwiązanie miał zadebiutować już w sierpniu i chiński producent spełni swoje wcześniejsze zapewnienia!

Czego możemy spodziewać się po nowym smartfonie iQOO?

Producent z Państwa Środka potwierdził swoją obecność w targach ChinaJoy w Szanghaju. Wydarzenie to rozpocznie się już 31 lipca i zakończy się 3 sierpnia. I to właśnie wtedy iQOO pokaże nam swój pierwszy smartfon wykorzystujący zupełnie nową technologię superszybkiego ładowania o mocy 120 W. Podczas konferencji, na której chińska firma prezentowała nowe rozwiązanie słyszeliśmy, że wystarczy 15 minut, aby naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh od 0% do 100%. Co więcej możemy być wręcz pewni, że nowość iQOO będzie tak naprawdę wyposażona w nie jedno, a dwa ogniwa. Za utrzymanie niskiej temperatury powinien być odpowiedzialny system chłodzenia cieczą.

iQOO już za kilka dni zaprezentuje pierwszy smartfon z ładowaniem o mocy 120 W

Co jeszcze wiemy o specyfikacji pierwszego smartfona wspierającego ładowanie o mocy 120 W w portfolio chińskiego producenta? Sprzęt ten powinien otrzymać ekran AMOLED o odświeżaniu na poziomie 144 Hz. Bez wątpienia będzie to flagowiec, ponieważ jedynie topowe jednostki Qualcomma czyli Snapdragon 865 oraz Snapdragon 865+ są w stanie wspierać szybkie ładowanie o mocy 120 W. Jednocześnie nie powinno zabraknąć sporej ilości RAM-u czy pamięci na pliki użytkownika.

Zobacz także: iQOO Z1x oficjalnie zaprezentowany w Chinach!

Z racji tego, że nowość iQOO zostanie zaprezentowana w Szanghaju możemy być wręcz pewni, że smartfon ten w pierwszej kolejności pojawi się w sprzedaży na rynku chińskim. Jednocześnie ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek doczekamy się premiery globalnej. Zapewne producent będzie chciał zrobić wszystko, aby zachować pełną specyfikację swojego sprzętu w tajemnicy aż do targów ChinaJoy. I to może się udać z racji tego, że wydarzenie to rozpocznie się już 31 lipca tego roku. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Czego oczekujecie po nowym smartfonie iQOO? Jak ważna jest dla was technologia szybkiego ładowania w telefonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!