Jak wyłączyć PIN do karty SIM na telefonie Xiaomi?

redmi 6 tacki sim

Kiedy zarejestrujemy nowy numer, z dużym prawdopodobieństwem dostaniemy kartę SIM z PIN-em. Nie każdy jednak chce go mieć i męczyć się z wpisywaniem po każdym ponownym uruchomieniu telefonu. W dodatku PIN może się zapomnieć, a wtedy kłopot będzie jeszcze większy. Ten poradnik pokaże Wam jak w prostych krokach wyłączyć lub zmienić PIN do karty SIM na telefonie marki Xiaomi z systemem MIUI.

Jak wyłączyć lub zmienić PIN do karty SIM na telefonie Xiaomi z MIUI

Pierwszym krokiem jest udanie się do ustawień systemu, tam dokonujemy wszystkich wymaganych zmian.

Jak wyłączyć PIN do karty SIM na telefonie Xiaomi?

W ustawieniach musimy udać się do opcji dotyczących usuwania PIN. Są na to dwa sposoby – pierwszym z nich jest po prostu wpisanie w wyszukiwarkę frazy “PIN”. Zobaczcie to na obrazku poniżej. Jeśli Wasz telefon posiada dwie karty SIM, wyświetli Wam się opcja Zmień PIN do karty SIM dwukrotnie, a w opisie pod nią widzicie której simki to dotyczy.

Jak wyłączyć PIN do karty SIM na telefonie Xiaomi?

Ewentualnie można tutaj dotrzeć na piechotę. Przechodzimy do działu Hasła i bezpieczeństwo, a następnie do zakładki Prywatność. Jak widać, jest tutaj możliwość wybrania karty SIM, do której PIN chcemy zmienić.

Ostatni etap to przesunięcie przełącznika Zablokuj kartę SIM i wpisanie PIN-u. Dzięki temu zostanie wyłączona konieczność wpisywania go po włączeniu telefonu. Co ważne, warto zapamiętać ten czterocyfrowy ciąg, ponieważ w przypadku chęci ponownego zablokowania również trzeba będzie go wpisać. W tym samym miejscu w ustawieniach można także zmienić PIN do karty SIM.

Udało się Wam wyłączyć PIN? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO ZOBACZYĆ TEŻ INNE NASZE PORADNIKI:

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!