Jesteś klientem Banku Pocztowego? Już niedługo zapłacisz zegarkiem dzięki Garmin Pay

(fot. Bank Pocztowy)
(fot. Bank Pocztowy)

Ostatnie miesiące dla Banku Pocztowego to okres bardzo dynamicznego rozwoju i rychłego wdrażania różnych nowoczesnych technologii. Jakiś czas temu klienci tego banku zyskali możliwość płacenia telefonem dzięki Google Pay. Kolejna nowość ucieszy właścicieli zegarków sportowych Garmin, bowiem dostaną oni dostęp do usługi Garmin Pay.

Bank Pocztowy to kolejny bank w Polsce z obsługą Garmin Pay

Tak jak wspomniałem wyżej, Kilka tygodni temu Bank Pocztowy dodał do swojej oferty obsługę standardu Google Pay. Bank nie zamierza zwolnić i zamierza dodać kolejną tego typu usługę, czyli Garmin Pay.

Warto przeczytać: Nareszcie! Bank Pocztowy i SGB z obsługą Google Pay

Garmin Pay dostępne w Polsce jest już od jakiegoś czasu w kilku innych bankach – w Santander, Nest Bank, Getin Bank, PKO, Pekao oraz Revolut. Do tego grona dołączyć ma Bank Pocztowy. Garmin Pay to usługa pozwalająca na płacenie zbliżeniowe zegarkiem marki Garmin. Aby móc skorzystać z tejże usługi należy na smartfonie (z Androidem lub iOS) zainstalować specjalną aplikację, a następnie dodać w niej swoją kartę płatniczą. Co ciekawe, nawet przy płatnościach powyżej 50 złotych terminal prawdopodobnie nie poprosi o podanie PIN-u.

Warto zaznaczyć, że Bank Pocztowy zapowiedział wdrożenie konkurencyjnej dla Google Pay usługi, czyli Apple Pay. Niestety, żadna konkretna data nie została podana, jednak prawdopodobnie odbędzie się to w najbliższych kilku miesiącach.

Wracając do Garmin Pay. Usługę te wdrożyć mają również inne banki, a mowa tu o SGB i ING. Co ważne, klienci tego drugiego już dzisiaj mogą korzystać z tego standardu płatności.

Korzystacie z usługi Garmin Pay? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!