JingPad A1 – iPad z Linuxem – wygląda świetnie!

jingpad

Mówi się, że jeśli ktoś chce kupić tablet, to ma tylko jedną możliwość – iPad. Co jeśli jednak pojawiłaby się dobra konkurencja? Taki właśnie może być JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system Linux!

Jak się okazuje, już niedługo może pojawić się konkurencja dla iPadów. Konkurentem jednak nie będzie jakiś tam tablet z Androidem czy Windowsem 10, a z “prawdziwym” Linuxem. Mowa tu o JingPad A1, który ma pracować w oparciu o system JingOS.

O JingOS więcej dowiesz się z: JingOS to Linux, który wygląda i działa jak iPadOS!

JingPad A1 na kolejnym wideo

Pierwsze informacje na temat JingPad A1 pojawiły się jeszcze w marcu bieżącego roku. Teraz natomiast twórcy opublikowali film, w którym szerzej omawiają swój produkt. Ale co zaoferuje JingPad A1? Chociażby 11-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o wysokiej rozdzielczości 2368 x 1728 pikseli (proporcje 4:3) przykryty szkłem hartowanym Corning Gorilla. Co ważne, ekran ma wypełniać niemalże 90% powierzchni przodu sprzętu, co daje nam nadzieję na naprawdę cienkie ramki.

Nowe informacje mówią o procesorze MediaTek Helio P90, który nie jest flagowy, ale powinien zapewnić konkretny zapas mocy idący w parze z niską ceną. Mało tego, tablet ma współpracować z dedykowanym rysikiem wykrywającym 4096 przeróżnych sił nacisku. Oczywiście sprzęt ma też współpracować z dedykowaną klawiaturą, co pozwoli zamienić tablet w pełnoprawny laptop. Czemu pełnoprawny?

JingPad
JingPad A1 (fot. JingOS)

A no kontrolę nad urządzeniem ma sprawować system JingOS, który bazuje na Ubuntu i oferuje środowisko KDE Plasma. Jest to dokładnie taki sam system, który instalujemy na laptopach czy komputerach stacjonarnych. To równa się dostępowi do wielu znanych narzędzi, chociażby do Visual Studio Code, LibreOffice czy AudaCity.

Co ważne, A1 ma również zapewnić obsługę sieci 5G, a więc nawet poza domem będziemy mogli łączyć się z Internetem i dołączać do konferencji online, które będziemy mogli poprowadzić dzięki dwóm mikrofonom z obsługą tłumienia szumów. Oczywiście tablet ma być bardzo dobrze wykonany, a swoim designem przypomina nic innego jak iPada.

jingpad
JingPad (fot. JingOS)

Ile ma kosztować JingPad A1? Niestety, o tym firma nie powiedziała. Z tego co nam wiadomo, to kampania crowdfundingowa ma wystartować 15 czerwca na Indiegogo. Wysyłka sprzętu natomiast ma odbyć się jeszcze w sierpniu. Co ciekawe, jeszcze w maju mają pojawić się pierwsze recenzje sprzętu.

Jak Wam się podoba JingPad A1? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: OMG!Ubuntu, JingOS

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!