Już niedługo na rynek może trafić LG Velvet 4G z Qualcomm Snapdragonem 845

Już niedługo na rynek może trafić LG Velvet 4G z Qualcomm Snapdragonem 845

LG Velvet 5G trafił na koreański rynek w maju tego roku. Wszystko wskazuje na to, że producent nie zamierza zwalniać tempa i już niedługo może zaprezentować światu bliźniaczy model wyposażony w flagowy procesor sprzed kilku lat oraz pozbawiony modemu 5G. Czy rozwiązanie to ma sens?

LG Velvet 4G na horyzoncie

Co ciekawe nadchodząca nowość koreańskiego producenta pojawiła się zarówno w Geekbench jak i w sieci zostało odnalezione zdjęcie prezentujące dane z aplikacji zdradzającej nam specyfikację tego urządzenia. Według plotek LG Velvet 4G ma być stworzony z myślą o rynkach Bliskiego Wschodu. Smartfon ten zostanie wyposażony w Qualcomm Snapdragona 845 czyli jednostkę zaprezentowaną przez amerykańskiego giganta pod koniec 2017 roku. I przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem tę decyzję. Z jednej strony LG Velvet 4G będzie słabszy od tegorocznych flagowców, a z drugiej wcale nie musi być o wiele wydajniejszy od topowych średniaków.

Już niedługo na rynek może trafić LG Velvet 4G z Qualcomm Snapdragonem 845

Wariant odnaleziony w Geekbench czyli ten wyposażony w 6 GB RAM-u zdobył w teście jednego rdzenia 440 punktów, a w teście wielu rdzeni 2090 punktów. Dla porównania smartfony z Snapdragonem 765G osiągają bardzo podobne wyniki, a często w teście jednego rdzenia pozostawią Snapdragona 845 daleko w tyle. Sprzęt ten powinien zadebiutować na rynku w wariancie z 6 GB oraz 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika najprawdopodobniej zostanie przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej. Cała reszta specyfikacji nadchodzącej nowości koreańskiego producenta nie ma różnić się od tego, co widzieliśmy już w przypadku LG Velvet 5G.

Już niedługo na rynek może trafić LG Velvet 4G z Qualcomm Snapdragonem 845

Zobacz także: HTC Desire 20 Pro z certyfikacją Bluetooth SIG. Premiera może odbyć się już w czerwcu!

Tym samym na froncie zostanie umiejscowiony wyświetlacz OLED o przekątnej 6,8 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 20,5:9. Na pleckach zostaną umiejscowione trzy aparaty. Głównym będzie sensor 48 Mpix, a dodatkowymi obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix oraz obiektyw 5 Mpix odpowiedzialny za pomiar głębi w trybie portretowym. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 4300 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W.

Na zdjęciu głównym znajduje się LG Velvet 5G.

Co myślicie o LG Velvet 4G? Czy waszym zdaniem tworzenie smartfonów z flagowymi procesorami sprzed lat ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!