KDE Plasma też będzie mieć kolory akcentu. Miła zmiana

kde plasma
(fot. KDE)

KDE Plasma to takie środowisko, które oferuje ogromne możliwości konfiguracji. Możliwe nawet, że są to największe możliwości konfiguracji (i to takiej prostej) w świecie Linuxa. A jednak do tej pory brakowało takiej prostej rzeczy jak kolory akcentu.

Kolory akcentu w KDE Plasma

Kolory akcentu to prosta forma personalizacji. Użytkownik może wybrać jeden kolor z wielu, który będzie pojawiać się w sporej liczbie miejscach systemowych, jak i w zewnętrznych aplikacjach. Nie jest to zbyt spora zmiana, ale sprawia, że system wydaje się być bardziej “nasz”. Coś takiego już mamy chociażby w Windowsie 10, Elementary OS czy Linux Mint. Podobna funkcja może się pojawić w GNOME. Teraz jednak doda to też KDE Plasma.

Wybrany kolor będzie pojawiać się w różnych miejscach. A to będzie to barwa ikon katalogów, a to podczas zaznaczania tekstu. Jest to prosta forma konfiguracji, która niezbyt gryzie się motywem systemowym, a z pewnością ciekawie wpływa na odbiór środowiska graficznego.

kde plasma
(fot. KDE)

Twórcy pracują też nad innymi funkcjami. Pojawi się wiele poprawek błędów, w tym takich dotyczących Wayland. Ponadto użytkownik dostanie możliwość edytowania treści przechowywanych w schowku. To naprawdę może być przydatna funkcja. W ustawieniach natomiast użytkownik nie będzie w stanie wyłączyć touchpada jeśli jest to jedyny podłączony kontroler myszki.

Nowe zmiany powinniśmy zobaczyć w najbliższych aktualizacjach środowiska.

Źródło: pointieststick.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!