Klawiatura Gboard na tabletach w końcu będzie użyteczna

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

Tablety dosyć często mają problem z dostępnością odpowiednio przygotowanych programów. Jak się okazuje, na Androidzie klawiatura Gboard w końcu zacznie być użyteczna.

Klawiatura Gboard lepsza na tabletach

Tablety mają ogromne ekrany, a przez ten rozmiar kompletnie inaczej je trzymamy. Niestety, nie wszyscy autorzy aplikacji potrafią wykorzystać dodatkową przestrzeń roboczą. Z tego też powodu większość programów wygląda jak przeskalowana wersja smartfonowej aplikacji. Podobnie było w przypadku Gboard, czyli niezwykle popularnej aplikacji klawiatury.

To się jednak zmieni. Google przypomina sobie o tabletach i aplikacja Gboard w wersji 12.3 zaczyna działać o wiele lepiej. W orientacji poziomej wysokość klawiszy będzie wyższa bez zwiększania wysokości samej klawiatury. To jednak nie koniec zmian.

Klawiatura zacznie wyglądać jak taka faktyczna, fizyczna. Pojawią się nawet strzałki lewo-prawo, a także większy Shift, Tab i Enter. Przycisk do emotikonów także powiększono. Tym samym pisanie i ogólne korzystanie z klawiatury powinno być przyjemniejsze.

Sam jednak jestem zwolennikiem rozdzielania klawiatury na dwie części. Wtedy na bokach mamy klawisze idealnie pod kciukami, co znacznie ułatwia pisanie, a sama klawiatura jest o wiele mniejsza, przez co widzimy więcej.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!