Kolejny telefon z serii Redmi nadchodzi – będzie miał Snapdragona 855

redmi note 7 pro

Wczorajszy dzień był ważny dla Xiaomi, ze względu na premierę Redmi Note 7. Pierwszy telefon, który teoretycznie jest oddzielony od firmy-matki został zaprezentowany światu. Opinie są różne, jednak nie tylko tym żyje świat. Według Lei Juna, niedługo zaprezentowany zostanie jeszcze jeden model, który będzie „flagowcem” wśród średniaków.

Redmi zakoleguje się ze Snapdragonem 855

Tak jak wspomniałem, nie samym Redmi Note 7 człowiek żyje. Zawdzięczać to można w dużej mierze Lei Jun, który lubi co nieco o telefonach powiedzieć. Dziś w Pekinie potwierdził on, że w niedalekiej przyszłości poznamy jeszcze jeden model Redmi, który będzie miał również aparat 48 Mpix, lecz tym razem będzie to oczko od Sony, a nie od Samsunga.

Za pomocą Weibo, przekazał one swoje wsparcie/zaufanie do tego modelu i zdradził, że jego nazwa kodowa to „Little King Kong”. Na pytania o „flagowca” z serii Redmi odpowiedział, że to będzie ten „gatunek” telefonu, ponieważ napędzać go będzie Snapdragon 855.

Redmi

Trzeba przyznać, że Xiaomi zdobywa rynek z roku na rok i “RN7” prawdopodobnie w tym pomoże. Trzeci kwartał zeszłego roku wskazywał sprzedaż na poziomie 278 mln sztuk tej serii. To stąd decyzja o tym, aby Redmi podążyło swoją drogą. Spodziewać się można kolejnego modelu o świetnym stosunku ceny do jakości.

Redmi Note 7 oficjalnie zaprezentowany! Nowy król średniej półki może być tylko jeden

Również w trakcie konferencji, gadatliwy Pan Lei Jun poinformował o zmianie składu firmy. Dołączył do nich były prezes Gionee i będzie on teraz pełnił funkcję wiceprezesa Xiaomi oraz także dyrektora generalnego marki Redmi. Mowa o Lu Weibingu. Wydaje się też, że rozmowy trwały od jakiegoś czasu. Jun zapewnia, że rozmawiał z nim już dwa lata temu i jak widać, namówił go do transferu. Ma on 20-letnie doświadczenie w tej branży, więc nie można odmówić mu wiedzy czy umiejętności.

redmi note 7 2

Korzyść na dwóch frontach

Można powiedzieć, że jedna marka będzie się napędzać podwójnie. Rozbicie na Mi i Redmi, może okazać się świetnym posunięciem i przysporzy nam konkurencji wewnątrz firmy. W końcu mówi się o Snapdragonie 855 i aparacie 48 Mpix w telefonie Redmi przy cenie około 368 $ – jakieś 1400 zł.

Wszyscy czekają na pierwszy telefon Xiaomi z wsparciem dla 5G. Ma nim być oczywiście Mi MIX 3 5G, jednak jak widać, długo nie będzie tym „jedynym”. Zapowiadany jest jako pierwszy telefon z tym modemem, więc zapewne Redmi poznamy po MIX 3 5G.

Recenzja Xiaomi Mi Mix 3 – ten telefon to kolejny krok ku bezramkowości

Czekacie na kolejny model Redmi? Zacieracie na niego rączki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!