Lenovo patentuje telefon ze sliderem. Wygląda na to, że taka może być nowa Motorola

xiaomi mi mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Producenci smartfonów z jednej strony chcą zrobić wszystko aby czymkolwiek wyróżnić się na tle konkurencji, a z drugiej coraz częściej na rynek trafiają kolejny klony klonów. Teraz w sieci pojawił się patent Lenovo, który najprawdopodobniej dotyczy nadchodzącego urządzenia Motoroli. Jest naprawdę ciekawie!

Motorola z sliderem?

Informacje o podwójnym sliderze pojawiały się już niejednokrotnie przed premierą ASUSa Zenfone 6. Oczywiście w rzeczywistości smartfon wygląda zupełnie inaczej i otrzymał on zamiast rozsuwanego panelu obrotowy aparat tylny. To jednak nie oznacza, że inni producenci nie pracują nad tego typu rozwiązaniem. Teraz w chińskim urzędzie patentowym CNIPA (Chinese National Intellectual Proporty Administration) pojawił się wniosek złożony przez firmę Lenovo. Układ aparatów na pleckach przypomina jednak do złudzenia te znane z smartfonów Motoroli i najprawdopodobniej to właśnie nadchodzącego urządzenia tej firmy dotyczy patent.

Lenovo patentuje telefon ze sliderem. Wygląda na to, że taka może być nowa Motorola

Oczywiście w górnej części slidera znalazłby się aparat (lub aparaty, ponieważ nadal nie wiemy czy producent postawi na jedno oczko czy też ich większą ilość). Tego typu rozwiązanie widzieliśmy już między innymi w Mi MIXie 3, ale model ten nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Użytkownicy nadal nie do końca ufają sliderom, wysuwanym aparatom czy tym obracanym, ponieważ boją się oni trwałości tych technologii. Sami producenci chwalą się setkami tysięcy rozsunięć przeprowadzonych w testach laboratoryjnych, ale warunki w laboratorium często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Zobacz także: Recenzja Motorola One Vision – telefonu z „dziuro” w ekranie

Trend bezramkowych smartfonów trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, żeby miałoby się to zakończyć. Z jednej strony ma to sens, ponieważ spore ekrany da się zamknąć w mniejszej obudowie, a z drugiej mam wrażenie, że niektóre firmy uwierzyli w ten trend aż za bardzo. Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na nowość Motoroli lub Lenovo i mam nadzieję, że smartfon ten zostanie dopracowany do perfekcji.

Co myślicie o smartfonach z sliderami lub wysuwanymi aparatami? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!