Strona główna Aktualności Lenovo Z5s to telefon z dziurką, który wyprzedzi Samsunga i Huawei

Lenovo Z5s to telefon z dziurką, który wyprzedzi Samsunga i Huawei

-

Pierwszymi smartfonami z dziurką w wyświetlaczu miały być Samsung Galaxy A8s i Huawei Nova 4. Teraz wiemy, że Lenovo Z5s wyprzedzi konkurencję i zadebiutuje już jutro!

Premiera już 6 grudnia!

Grudzień przyniesie nam naprawdę sporo premier nowych smartfonów. Samsung ma pokazać Galaxy A8s, ASUS chce zaprezentować ZenFone Max Pro M2, a Vivo model oznaczony jako NEX 2. Nie zapominajmy także o One Teraz do ich grona dołącza Lenovo Z5s, który ma być pierwszym telefonem z dziurą w wyświetlaczu. Pamiętajmy o tym, że chiński producent niejednokrotnie w zapowiedziach swoich nowych urządzeń chwalił się czymś co nie odnalazło odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale miejmy nadzieję, że tym razem zapowiedzi okażą się faktem.

lenovo z5s premiara

Wszystkie przedpremierowe przecieki mówią jasno – Lenovo Z5s ma otrzymać dziurkę w ekranie, w której zostanie ukryty aparat do zdjęć typu selfie. Tym samym część paska powiadomień zostanie ucięta, ale chiński producent powinien poradzić sobie z tym dostosowując oprogramowanie do nowego rozwiązania. Na pleckach mają zostać umiejscowione trzy oczka. I chociaż smartfon ten pojawić się już w TENAA oraz otrzymał certyfikację 3C i MIIT w Chinach to nadal niewiele wiemy o jego pełnej specyfikacji.

Lenovo Z5s ma otrzymać ekran o przekątnej 6,3 cala i najprawdopodobniej rozdzielczości FullHD+. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 3210 mAh. Połączenie małego ogniwa w tak dużym wyświetlaczem może wydawać się niezbyt dobrym pomysłem, ale pamiętajmy, że dobra optymalizacja może zdziałać cuda. Smartfon ma mieć wymiary 156,7 x 74,5 x 7,8 mm. Co z resztą specyfikacji? Ta pozostaje zagadką. Lenovo Z5 otrzymał 6 GB RAM i Qualcomm Snapdragona 636. Nowe urządzenie chińskiego producenta powinno być ulepszoną wersją swojego poprzednika, a co za tym idzie bardzo możliwe, że jego sercem będzie Snapdragon 660 lub nawet Snapdragon 710. Czy dziurka w wyświetlaczu będzie czymś co, obok składanych smartfonów, stanie się trendem przyszłego roku? Czas pokaże. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszą premierę!

Co myślicie o dziurce w ekranie zamiast notcha? Czy pomysł ten ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej