Librem AweSIM to niezwykle droga usługa komórkowa od producenta sprzętu z Linuxem

Librem AweSIM to niezwykle droga usługa komórkowa od producenta sprzętu z Linuxem

Purism to dosyć znana firma w świecie Linuxa, która produkuje laptopy, komputery osobiste, a nawet odpowiedzialna jest za chyba najpopularniejszy projekt smartfona z “prawdziwym Linuxem” – Librem 5. Przedsiębiorstwo przygotowuje również rożne usługi cyfrowe, między innymi Librem One. Teraz Purism dołącza do grona operatorów komórkowych prezentując Librem AweSIM.

Librem AweSIM

Librem AweSIM to najnowszy produkt firmy Purism i jest to propozycja abonamentu komórkowego. Płacąc niezwykle wygórowaną cenę wynoszącą 99 dolarów amerykańskich miesięcznie (około 378 złotych) dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz nieskończony pakiet danych – również dostęp do sieci 5G w telefonie Librem 5. Dodatkowo nasze konto będzie zarejestrowane pod nazwą firmy Purism, a więc dostajemy pewną dozę prywatności.

Warto przeczytać: Usługa Librem One, czyli w prosty sposób odGoogluj się

Librem AweSIM jest podobne do wielu nowoczesnych operatorów, bowiem nie podpisujemy żadnej umowy i subskrypcję możemy zakończyć w dowolnym momencie. Muszę dodać, że sieć działa na nadajnikach T-Mobile oraz AT&T (włącznie z sygnałem 5G). AweSIM ma dobrze współpracować ze smartfonem Librem 5.

librem 5
(fot. Purism)

Przedstawienie oferty sprawiło, że na firmę wylała się ogromna flaga krytyki. Cena 99 USD za miesiąc jest niezwykle wysoka i wielu operatorów oferuje dokładnie te same warunki za ułamek tej ceny. Warto przypomnieć, że Purism obiecało szybki rozwój Librem One, jednak po ponad półtora roku usługa oferuje dokładnie te same funkcje. Sam skusiłbym się na wykupienie Librem One, tym bardziej, że nie kosztuje zbyt wiele, jednak tak wolny rozwój niezbyt mnie zachęca, a muszę przypomnieć, że Purism obiecało chociażby usługę płatności Librem Pay czy chmurę Librem Files.

Ile płacicie za usługi u swojego operatora komórkowego? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!