Linux Mint 20.1 “Ulyssa” pojawi się już w grudniu!

linux mint

System Linux Mint 20 pojawił się nie tak dawno temu i było to bardzo ważne wydanie, bowiem pierwsze bazujące na Ubuntu 20.04. Jak się okazuje, twórcy już pracują nad pierwszym wydaniem wewnętrznym, które pojawi się jeszcze w grudniu i zostanie oznaczone jako 20.1!

Linux Mint to jedna z najczęściej polecanych i najlepszych dystrybucji Linuxa na świecie. Nic w tym dziwnego. System ten jest szybki, prosty w obsłudze i niewiarygodnie stabilny. Sam korzystałem z Minta przez kilka miesięcy i mogę go naprawdę pochwalić. System ten polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z Linuxem.

Warto przeczytać: Właśnie został udostępniony Linux Mint 20 w wersji stabilnej!

Linux Mint 20.1 Ulyssa

Jak się okazuje, Linux Mint 20.1 Ulyssa pojawi się jeszcze w tym roku, a dokładnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W nowej wersji systemu twórcy chcą się skupić przede wszystkim na wydajności i przyspieszeniu sprzętowemu. Dlatego też domyślny odtwarzacz wideo Celluloid na dzień dobry ma mieć włączoną akcelerację GPU. To sprawi, że odtwarzanie filmów będzie o wiele płynniejsze, będzie używać mniej podzespołów, co przełoży się na oszczędzanie energii.

Linux Mint 20
Linux Mint 20

Oczywiście nie zabraknie nowości, które wnosi Ubuntu 20.04.1 LTS, o których pisaliśmy >>tutaj<<. Nowy Linux Mint będzie zawierał dodatki opisane >>tutaj<<, między innymi ulepszoną wersję aplikacji WebApp Manager, a także poprawiony motyw Mint-Y. Zapewne więcej o kolejnych nowościach dowiemy się zaraz przed publikacją systemu.

Czekacie na Linux Mint 20.1 Ulyssa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!