Linux Mint: prace nad systemem dalej trwają. Oto co się zmieniło

Linux Mint 20.2 Uma
Linux Mint 20.2

Linux Mint to jedna z moich ulubionych dystrybucji Linuxa. Jest również uważana za jedną z najlepszych i najpopularniejszych – głównie za sprawą ciągłego rozwoju, stabilności, wygody użytkowania i ogólnego feelingu. Twórcy właśnie poinformowali nad czym pracowali w sierpniu.

Linux Mint to jedna z najczęściej polecanych i najlepszych dystrybucji Linuxa na świecie. Nic w tym dziwnego. System ten jest szybki, prosty w obsłudze i niewiarygodnie stabilny. Sam korzystałem z Minta przez kilka miesięcy i mogę go naprawdę pochwalić. System ten polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z Linuxem, ale też jest doświadczonym użytkownikiem szukającym prostoty.

Linux Mint w sierpniu 2021

Strona internetowa Minta straszy 2010 rokiem, o czym wiedzą sami twórcy. Dlatego też pracują nad nową wersją witryny, która już jest skończona w około 75%. Wracając jednak do samego systemu – deweloperzy tworzą nowe, lepsze grafiki poszczególnych elementów – chociażby mowa tu o ikonach w menedżerze plików Nemo. Ponadto w motywie Mint-Y zamiast dwóch motywów paska tytułowego (jasny i ciemny) będzie jeden, którego kolorystyka będzie się dynamicznie zmieniała. Natomiast motyw Darker zostanie porzucony przez problemy z kompatybilnością.

linux Mint
(fot. Linux Mint)

Niektóre aplikacje wyglądały ciemno nawet w jasnym motywie. Mowa tu chociażby o Celluloid, Xviewer, Pix, Hypnotix oraz Gnome Terminal. Twórcy pracują nad tym, aby wszystko działało jak należy oraz żeby te aplikacje również były dostępne w jasnej wersji. Muszę wtrącić, że według mnie to właśnie Linux Mint oferuje najlepszy, jasny motyw z całej puli systemów operacyjnych – nie tylko mowa tu o Linuxie.

Warto tutaj wrócić do pasków tytułowych, bowiem te zostaną znacznie zmodyfikowane. Przede wszystkim przyciski będą większe, co ułatwi trafienie w nie. Ponadto poprawi się kolorystyka i ujednolicenie pomiędzy oknami CSD i non-CSD. Warto dodać, że twórcy zamierzają usunąć kółko wokół przycisku zamykania tych okien, na których nie jesteśmy skupieni. Podobnie działa to w Pop!_OS i muszę przyznać, że lepiej to pokazuje, na którym oknie jesteśmy skupieni.

Opisywane zmiany wejdą w życie zapewne wraz z publikacją Linux Mint 20.3.

Źródło: Linux Mint Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!